Záhlavová-Strýcová otočila s Robsonovou a zahraje si finále

14. 7. 2012 20:46
Česká tenistka Barbora Záhlavová-Strýcová na turnaji v Palermu otočila semifinálový zápas s Britkou Laurou Robsonovou a postoupila do finále.

Palermo - První letošní finále turnaje WTA v Palermu Barboru Záhlavovou-Strýcovou nemine.

Otočila totiž vývoj zápasu s Britkou Laurou Robsonovou a vyhrála po setech 2:6, 7:5 a 6:2.

Do utkání česká hráčka nevkročila dobře. Brzy Robsonová vedla už 2:0. Záhlavová-Strýcová si sice podání vzala hned zpátky a set vyrovnala, ale to bylo všechno, co v první sadě uhrála a prohrála ji 2:6.

Během pauzy přišel plzeňské rodačce poradit trenér Jiří Vaněk. A zřejmě se to vyplatilo. Turnajová osmička utkání v druhé sadě srovnala a vynutila si rozhodující set.

V něm si zlepšila podání a soupeřce odskočila až na 5:1. Pak sice Robsonová ještě získala jeden gem, ale česká hráčka na svém servisu už drama nepřipustila.

Ve svém prvním letošním finále dvouhry na okruhu WTA se Záhlavová-Strýcová utká první nasazenou Italkou Sarou Erraniovou, vítězkou turnaje z roku 2008, která si v semifinále suverénně poradila 6:4, 6:1 s Rumunkou Irinou-Camelií Beguovou.

Jeden titul už Záhlavová-Strýcová v Palermu získala. S Renatou Voráčovou ovládly čtyřhru, když ve finále porazily chorvatsko-maďarskou dvojici Juraková, Marosiová.

Tenisový turnaj žen v Palermu (antuka, dotace 220.000 dolarů):

Dvouhra - semifinále:

Záhlavová-Strýcová (8-ČR) - Robsonová (Brit.) 2:6, 7:5, 6:2, Erraniová (1-It.) - Beguová (Rum.) 6:4, 6:1

Čtyřhra - finále:

Voráčová, Záhlavová-Strýcová (1-ČR) - Juraková, Marosiová (2-Chorv./Maď.) 7:6 (7:5), 6:4.