reklama

Záhrobská chce do MOV. Zlepší angličtinu, natočí i video

autor: Eduard Erben
S vervou a elegancí, s nimiž se obvykle pouští mezi slalomové branky, chce Šárka Záhrobská kandidovat do komise sportovců MOV.

Praha - S vervou a elegancí, s nimiž se obvykle pouští mezi slalomové branky, chce Šárka Záhrobská kandidovat do komise sportovců Mezinárodního olympijského výboru.

Musí natočit promo video, chce zlepšit angličtinu a za pomoci české komise sportovců i svého manažerského týmu získat co největší podporu. Pomoci Záhrobské chce mimo jiné také hokejista Jaromír Jágr, o zkušenostech se pobaví s oštěpařem Janem Železným, kterému loni v Londýně skončil v komisi sportovců osmiletý mandát.

Špotáková v Londýně neuspěla

"Každá informace a pomoc bude velmi cenná. Uděláme s týmem maximum, aby to vyšlo. Je to ohromná výzva," řekla Záhrobská. Železného chtěla nahradit jeho současná svěřenkyně Barbora Špotáková. Při volbách v Londýně ale dvojnásobná oštěpařská olympijská vítězka neuspěla.

Nyní zkusí uspět bronzová slalomářka z Vancouveru 2010 Záhrobská. "Nemyslím si, že zvolení závisí na počtu medailí z velkých akcí," řekla česká lyžařka. Předseda ČOV Jiří Kejval doufá, že Česká republika bude mít brzy svého zástupce v některé ze struktur MOV.

"Možná jsme malí z hlediska počtu obyvatel, ale velcí z hlediska sportu. Vzhledem k historii a tradici si myslím, že to je nedůstojné, že v současné době nikdo v MOV není. Každou šanci chceme využít," řekl Kejval.

Záhrobskou diplomacie baví

Záhrobská si už loni v létě říkala, že by ráda sportovní diplomacii zkusila. Držela ale tehdy palce Špotákové. Když oštěpařka neuspěla a přišla nabídka, Záhrobská neváhala. "Ohromně se mi ta práce líbí, vždycky jsem na něco takového pomýšlela a je skvělé, že s tím můžu začít už teď. Zhostím se toho se vší pílí," slíbila.

O informace Češi požádají třeba Slováky, protože loni ve volbách uspěla střelkyně Danka Barteková. Záhrobská natočí i video a zapracuje na angličtině. "Anglicky mluvím velmi slušně, ale chci úroveň zvýšit, abych mohla diskutovat na jakékoli téma," řekla. "Její angličtina je výborná už teď, bude tam zářit," řekl Kejval.

O tom, na co by se Záhrobská v případě zvolení chtěla v MOV zaměřit, nechtěla s předstihem mluvit. "Nejdříve se musíme soustředit na kandidaturu," řekla. Věří přitom, že povinnosti spojené s kandidaturou nenaruší její přípravu. "Nemám obavy, že by mě to rozptylovalo. Jsem profesionálka, sport to neovlivní," řekla Záhrobská.

reklama