2. 12. 2007 21:48
Česká lyžařka si připsala další body do SP
A Šárka pak jela dolů opravdu ostře.
A Šárka pak jela dolů opravdu ostře. | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Lake Louise - Český lyžařka Šárka Záhrobská si v prvním superobřím slalomu této sezony připsala další body do Světového poháru. V jednokolovém závodě dojela patnáctá a zaznamenala tak nejlepší výsledek v této disciplíně v kariéře.

Zatím nejlépe zajela Záhrobská Super G před rokem v Reiteralmu, kde byla pětadvacátá.

Sjezdař Bank šokoval, dojel třetí v super kombinaci - čtěte ZDE

V posledním závodě v kanadském Lake Louise oslavila premiérový titul ve Světovém poháru Švýcarka Martina Schildová, za kterou česká lyžařka zaostala o velmi solidních 1,27 vteřiny.

Druhá dojela Němka Maria Rieschová, bronzová byla Švédka Jessica Lindell-Vikarbyová.

Dvaadvacetiletá mistryně světa ve slalomu začala letošní sezonu SP skvěle, když v šesti dosavadních závodech skončila nejhůř ve sjezdu (43.) a nasbírala už 167 bodů, které ji řadí na průběžné šesté místo.

1. Martina Schildová (Švýcarsko) 1:16,21 min., 2. Rieschová (Německo) -0,20, 3. Lindellová-Vikarbyová (Švédsko) -0,42, 4. Meissnitzerová (Rakousko) -0,48, 5. Aufdenblattenová (Švýcarsko) -0,51, 6. Hospová (Rakousko) -0,54... 15. Záhrobská (ČR) -1,27.