Záhrobská vybojovala v Kanadě druhé místo

25. 11. 2007 21:47
Česká lyžařka se po prvním kole zlepšila
Šárka Záhrobská.
Šárka Záhrobská. | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Panorama - Česká lyžařka Šárka Záhrobská vybojovala v nedělním slalomu Světového poháru výborné druhé místo, když v kanadském středisku Panorama nestačila jen na Rakušanku Marlies Schildovou.

Mistryně světa z loňské sezony zajela slušně už první kolo, po němž byla třetí. Vedla právě Schildová, na druhé pozici figurovala dvacetiletá Chorvatka Anna Jelušičová.

Úvodní část slalomu se vůbec nepovedla držitelce Křištálového glóbu Anje Pärsonové ze Švédska, která obsadila až 22. příčku. Výborná druhá jízda ji vynesla na desátou pozici, o stupně vítězů však bojovaly jiné lyžařky.

Velkou naději měla Finka Poutiainenová. Vypadalo to, že skončí lépe než česká lyžařka. Jenže Záhrobská se v dolní části tratě výborně zlepšila a po své jízdě měla jisté, že skončí v elitní trojce.

Za ní jedoucí Jelušičová mírně ztratila a o setinu vteřiny skončila za českou závodnicí. V tu chvíli se rozhodovalo - Záhrobská nebo Schildová? Nakonec uspěla s přehledem Rakušanka a svůj náskok na prvním místě ještě zvýšila na 68 setin.

Výkony české lyžařky mají stoupající trend. V prvním slalomu sezony totiž skončila na sedmé pozici. A to samé ukázala i v obřím slalomu, po prvním závodě v Söldenu (20. místo) skončila v sobotu jedenáctá.

Druhá česká lyžařka Petra Zakouřilová první kolo v Kanadě nedokončila, a nebude tak klasifikována. Lucie Ziková sice do cíle dojela, ale se ztrátou čtyř vteřin a šedesáti setin, což ji zařadilo do šesté desítky.

Muži jeli Super-G v americkém Lake Louise. Ondřej Bank minul bránu a nebyl hodnocen. Vyhrál norský lyžař Aksel Lund Svindal před rakouským jezdcem Raichem, třetí skončil Švýcar Cuche.

1. Schildová 1:39:95, 2. Záhrobská -0,68, 3. Jelušičová -0,69, 4. Poutiainenová -0,87, 5. Hospová -1,36, Zuzulová -1,61.