Záhrobská zabojovala. V domácím slalomu SP dojela pátá

Ondřej Roubínek
6. 1. 2008 13:52
Druhé místo slaví Slovenka Zuzulová
Záhrobská byla po prvním kole slalomu šestá, se ztrátou jednu vteřinu na nejrychlejší závodnici. | Foto: Ondřej Besperát

Špindlerův Mlýn - Česká lyžařka Šárka Záhrobská v domácím závodě Světového poháru na medaili nedosáhla.

Ve slalomu na černé sjezdovce ve Špindlerově Mlýně obsadila páté místo a vyrovnala své druhé nejlepší umístění v sezoně.

Vítězkou se v neděli stala Rakušanka Marlies Schildová, druhé místo slaví překvapivě Slovenka Veronika Zuzulová. Třetí dojela Němka Maria Rieschová, která neudržela těsné vedení z prvního kola.

Šárka Záhrobská byla po prvním kole šestá s vteřinovou ztrátou na Rieschovou.

Jediná česká zástupkyně ve druhém kole se sice dokázala po své jízdě udržet na první příčce, ale náskok konkurentek se ukázal jako příliš veliký.

Úspěch ve slalomu? Dojet do patnáctky, říká Záhrobský - čtěte ZDE

Dvaadvacetiletá mistryně světa ve slalomu z roku 2007 se dostala jen před překvapení z prvního kola, Američanku Lindsey Vonnovou, která nezvládla svoji riskantní jízdu a druhou část závodu nedokončila.

Přesto byla Záhrobská s pátým místem spokojená. "Jsem ráda, že jsem se vrátila do špičky a dokázala, že v minulých závodech šlo jen o dočasný výpadek," řekla novinářům v cíli.

Do Špindlerova Mlýna dorazilo i hodně slovenských fanoušků, kterým skvělým představením udělala radost Veronika Zuzulová.

FOTOREPORTÁŽ ze sobotního dění najdete ZDE

Třiadvacetiletá lyžařka zajela výborně už první kolo, po kterém zaostala jen o 28 setin vteřiny za Němkou Rieschovou. Druhou jízdou pak dokonce zaútočila na své premiérové vítězství v závodě Světového poháru.

Zuzulová: Tak blízko vítězství jsem ještě nebyla

Ale zkušená Marlies Schildová dokázala odpovědět a do cíle dojela s náskokem 32 setin sekundy. Na startu v té chvíli byla už jen Maria Rieschová. Té se druhé kolo příliš nepovedlo a nakonec se zařadila na bronzovou příčku.

Veronika Zuzulová jásá v cíli druhého kola. Zajela skvěle, je jasné, že bude mít medaili. | Foto: Ondřej Besperát

"Tak blízko vítězství jsem ještě nikdy nebyla," svěřila se po závodě Veronika Zuzulová. "Ale Marlies byla v pohodě a zaslouženě vyhrála," dodala Slovenka, která si druhým místem stejně vylepšila své maximum ve Světovém poháru. Před nedělním slalomem ve Svatém Petru byla čtyřikrát bronzová.

Vítězka závodu Marlies Schildová prý z výborného času své soupeřky nervózní nebyla. "Na startu na to moc nemyslíte, chcete zajet prostě co nejlépe," řekla novinářům Rakušanka.

Z dalších českých závodnic se podobně jako v sobotu žádná neprobojovala do druhého kola. Eva Kurfürstová a Petra Zakouřilová skončily ve čtvrté desítce, Eva Sochorová, Michaela Smutná a Lucie Hrstková nedokončily první kolo.

Záhrobská bodovala, obřímu slalomu dál vládne Karbonová - více ZDE

Ženy - slalom:
1. Marlies Schildová (Rak.) 1:46,35 (53,33+53,02), 2. Zuzulová (SR) 1:46,67 (53,58+53,09), 3. M. Rieschová (Něm.) 1:47,53 (53,30+54,23), 4. Borssenová (Švéd.) 1:47,84 (53,75+54,09), 5. Záhrobská (ČR) 1:48,17 (54,32+53,85), 6. Poutiainenová (Fin.) 1:48,37 (54,96+53,41), 7. Hansdotterová 1:48,45 (55,39+53,06), 8. Pärsonová (obě Švéd.) 1:48,72 (55,39+53,33), 9. Mancusová (USA) 1:48,76 (55,42+53,34), 10. Zettelová (Rak.) 1:49,12 (54,99+54,13), ...35. Kurfürstová 57,22, 36. Zakouřilová 57,26 - nepostoupily do 2. kola, Smutná, Hrstková a Sochorová (všechny ČR) nedokončily 1. kolo.