Zakopalová v Dauhá sestřelila katyni Sereny Williamsové

13. 2. 2013 17:25
Lucie Šafářová podelhla Američance McHaleové, Zakopalová porazila Stephensovou. Kvitové stačil k výhře set.
Klára Zakopalová.
Klára Zakopalová. | Foto: Reuters

Dauhá - Cenný skalp na prestižním turnaji v Dauhá získala česká tenistka Klára Zakopalová.

Ve středečním zápase druhého kola totiž udolala Sloane Stephensovou za dvě a tři čtvrtě hodiny 4:6, 7:6, 7:6. Ve druhém setu přitom musela odvracet čtyři mečboly.

Američanka, která je aktuální světovou sedmnáctkou, přitom v zápase byla favoritkou. I proto, že na nedávném Australian Open dokázala vyřadit Serenu Williamsovou.

V dalším kole čeká českou hráčku ještě těžší kalibr. Vyzve totiž Rusku Marii Šarapovovou, která v Dauhá může získat post světové jedničky.

Na americkou soupeřku dnes na rozdíl od Zakopalové nestačila Lucie Šafářová, která podlehla Christině McHaleové 4:6 a 2:6.

Do osmifinále dnes postoupila i Petra Kvitová, které k výhře nad Jekatěrinou Makarovovou stačilo vítězství v prvním setu 6:4. Poté totiž soupeřka utkání vzdala.

Další soupeřkou české jedničky bude jiná Ruska Naďa Petrovová.

Tenisový turnaj žen v Dauhá (tvrdý povrch, dotace 2,369.000 dolarů):

Dvouhra - 2. kolo:

McHaleová (USA) - Šafářová (17-ČR) 6:4, 6:2, A. Radwaňská (4-Pol.) - Rodionovová (Austr.) 6:3, 6:2, Erraniová (6-It.) - Babosová (Maď.) 6:4, 6:0, Zakopalová (ČR) - Stephensová (16-USA) 4:6, 7:6 (7:5), 7:6 (7:5), Petrovová (11-Rus.) - Hsieh Su-wei (Tchaj-wan) 3:6, 6:2, 6:4, Ivanovičová (13-Srb.) - Halepová (Rum.) 6:3, skreč.