reklama

Zakopalová v Bastadu zničila sokyni, čtvrtfinále ale vzdala

Zakopalové se letos na antuce daří, na French Open si zahrála osmifinále, v Bastadu skončila ve čtvrtfinále. Zakopalové se letos na antuce daří, na French Open si zahrála osmifinále, v Bastadu skončila ve čtvrtfinále. autor: Reuters
Česká tenistka Klára Zakopalová porazila ve druhém kole turnaje v Bastadu Marianu Duqueovou 6:0 a 6:1. Ve čtvrtfinále proti Larssonové ale zápas skrečovala.

Bastad - Náročný program dvou utkání za den nakonec nezvládla třiatřicátá hráčka žebříčku WTA Klára Zakopalová.

Semifinalistka turnaje v Eastbourne a účastnice třetího kola Wimbledonu v pátek na Swedish Open sice nejprve dopoledne smetla za 52 minut kvalifikantku Marianu Duqueovou 6:0, 6:1, ale v odpoledním čtvrtfinálovém duelu s Johannou Larssonovou zápas po pouhých dvou gemech vzdala.

Proti Kolumbijce přitom ráno česká tenistka zcela suverénně dominovala celému zápasu a nad svou soupeřkou se slitovala až za stavu 6:0 a 5:0, kdy Duqueová získala při svém podání svůj jediný gem.

Ve čtvrtfinále, které se hrálo jen o několik hodin později, ale z nespecifikovaných zdravotních důvodů utkání Larssonové za stavu 0:2 skrečovala.

I její soupeřka přitom měla v nohách dopolední duel s Anabel Medinaovou.

Z českých tenistů se do hry dnes zapojil ještě Jan Hernych, který ve čtvrtfinále turnaje ve švýcarském Gsaadu vyzval turnajovou jedničku Janka Tipsareviče

Překvapení se nakonec nekonalo. Srb potvrdil papírové předpoklady a porazil Hernycha jasně po setech 6:2 a 6:1.

Tenisový turnaj žen v Bastadu (antuka, dotace 220.000 dolarů):

Dvouhra - 2. kolo:

Zakopalová(6-ČR) - Duqueová-Marinová (Kol.) 6:0, 6:1, Larssonová (Švéd.) - Medinaová (3-Šp.) 6:4, 6:4, Arvidssonová (Švéd.) - Rusová (Niz.) 6:4, 7:5, Johanssonová (Fr.) - Peerová (Izr.) 6:2, 3:6, 6:2.

Dvouhra - čtvrtfinále:

Larssonová (Švéd.) - Zakopalová (6-ČR) 2:0 skreč, Hercogová (Slovin.) - Pironkovová (Bul.) 3:6, 7:5, 6:4.

Čtyřhra - čtvrtfinále:

Hrdinová, Jugičová-Salkičová (ČR/Bosna) - Amanmuradovová, K. Bondarenková (Uzb./Ukr.) 3:6, 6:1, 10:5.

Tenisový turnaj mužů ve švýcarském Gstaadu (antuka, dotace 385.425 eur):

Dvouhra - čtvrtfinále:

Bellucci (Braz.) - F. López (5-Šp.) 6:3, 6:3, Dimitrov (Bulh.) - Kubot (Pol.) 6:3, 6:2, Tipsarevič (1-Srb.) - Hernych (ČR) 6:2, 6:1, Mathieu (Fr.) - Gulbis (Lot.) 4:6, 6:1, 6:4.

reklama