reklama

Zakopalová v Praze vypadla, Šafářová i Strýcová uspěly

Klára Zakopalová své vypadnutí hned v prvním kole ze Sparta Prague Open obrečela. Klára Zakopalová své vypadnutí hned v prvním kole ze Sparta Prague Open obrečela. autor: Reuters
Jednička Klára Zakopalová se opět potýkala s dýchacími problémy a prohrála s Američankou Irinou Falconiovou 6:4, 6:7, 2:6.

Praha - Hned v úvodním kole přišel turnaj kategorie ITF Sparta Prague Open o nejvýše nasazenou tenistku.

Jednička Klára Zakopalová se opět potýkala s dýchacími problémy a prohrála s Američankou Irinou Falconiovou 6:4, 6:7, 2:6.

Svůj zápas naopak zvládla Lucie Šafářová a po výhře nad Aleksandrou Kruničovou ze Srbska 6:4, 6:3 vykročila v pražské Stromovce za obhajobou titulu.

Světová dvacítka Zakopalová zvládla první set, ale od druhého jen ztěžka dýchala a soupeřka toho využila.

Zakopalová opouštěla kurt v slzách

Zakopalová na domácích kurtech před plnou tribunou bojovala, ale po dvou hodinách prohrála a do šaten šla se slzami v očích.

Zakopalová má problémy už přes měsíc. V dubnu kvůli alergii vypadla i z nominace na Fed Cup a minulý týden vzdala zápas prvního kola v Madridu.

Naopak Šafářová uspěla. "Antuka je tady pomalejší, než byla v Madridu, takže jsem ráda, že jsem si zvykla. A první kola jsou vždy ošidná, proto je to povzbudivé," řekla po výhře nad 137. tenistkou žebříčku WTA Kruničovou. K obhajobě stručně dodala: "Budu se snažit."

Strýcová na úvod snadno vyhrála

Vstup do turnaje zvládla i Barbora Záhlavová-Strýcová, která minulý týden vyhrála turnaj ITF v Trnavě; zvítězila v šestém zápase v řadě.

"Podmínky byly docela těžké, protože se dost točil vítr, ale myslím, že jsem to zvládla docela dobře," řekla 151. tenistka světa po jisté výhře 6:3 a 6:1 nad Ruskou Ninou Bratčikovovou.

V druhém kole narazí Záhlavová-Strýcová na Melindu Czinkovou. Maďarka v prvním kole vyřadila turnajovou trojku Lucii Hradeckou 6:3 a 7:6.

Se soutěží se v 1. kole rozloučily i Kristýna Plíšková a sedmnáctiletá naděje Kateřina Siniaková, která dostala divokou kartu, ale Akgul Amanmuradovové z Uzbekistánu podlehla dvakrát 4:6.

Výsledky:

Dvouhra - 1. kolo:

Falconiová (USA) - Zakopalová (1) 4:6, 7:6 (7:4), 6:2, Šafářová (2) - Kruničová (Srb.) 6:4, 6:3, Czinková (Maď.) - Hradecká (3) 6:3, 7:6 (7:5), Záhlavová-Strýcová - Bratčikovová (Rus.) 6:3, 6:1, Amanmuradovová (Uzb.) - Siniaková 6:4, 6:3, Meusburgerová (Rak.) - Krist. Plíšková 6:4, 6:2.

reklama