reklama

Zaplať milion, zbiju tě a pak dáme oběd. Ikonický Tyson draží zážitek

Mike Tyson během tréninku. Mike Tyson během tréninku. autor: Aktuálně.cz
Když návrat, tak se vší parádou. O Mikeu Tysonovi je zase pořádně slyšet a legenda světového boxu nehodlá nic podcenit, a to nejen z hlediska přípravy, ale také marketingu.

V roce 2010 při návštěvě Prahy Tyson prodával půldruhé hodiny dlouhý trénink za 50 tisíc korun a zájem jeho fanoušků byl obrovský. O deset let později je ale cena za blízké setkání s ikonickým boxerem mnohonásobně vyšší.

Žádná šaráda, ale lámání žeber. Tysonův senzační návrat budí pozornost i v Česku Žádná šaráda, ale lámání žeber. Tysonův senzační návrat budí pozornost i v Česku Čtěte zde

Třiapadesátiletý rodák z Brooklynu, který tvrdě maká na návratu do ringu, aktuálně v aukci draží zájemcům dvou až tříhodinové soukromé setkání, přičemž odhadovaná hodnota zážitku činí 40 tisíc amerických dolarů. Tedy milion korun v přepočtu.

Možnost přihazovat končí ve středu. V ceně bude společný trénink, obvykle se při podobných příležitost koná rozcvička a lehký sparing.

Pokud ale bude vítěz aukce - který si s sebou může na setkání přibrat i jednoho kamaráda - chtít, může se do toho Železný Mike přece jen opřít více. A jak ukazují poslední videa z přípravy, rychlost a tvrdost jeho úderů nahání strach.

Po tréninkové fázi je v plánu společný oběd v hodnotě 6 tisíc korun, šťastný výherce dostane i podepsanou rukavici a tričko, stejně jako fotografii s Tysonem.

Myslet si, že bude s poptávkou problém, by bylo naivní. V online aukci už se čile přihazuje a dva dny před jejím koncem je na stole 32 500 dolarů.

Dostat se na odhadovaných 40 tisíc by neměl být problém, Tysonův věhlas v posledních týdnech opět roste s tím, jak vážněji a atraktivněji se jeví chystaný comeback.

Smrt ega a nadvláda zvířat. Ikonický Tyson na marihuaně filosofuje a perlí Smrt ega a nadvláda zvířat. Ikonický Tyson na marihuaně filosofuje a perlí Prohlédněte zde

"I'm back," zahlásil boxer na jedné z video sekvencí a dal tak vzpomenout na proslule strohé znění tiskové zprávy basketbalisty Michaela Jordana, který se v polovině 90. let vracel do NBA po své baseballové epizodě.

"Zase jsem nezastavitelný," uvedl Tyson. Jeho forma šokovala odborníky, muž, který jako nejmladší boxer získal tituly těžké váhy organizací WBA, WBC a IBF najednou, se totiž deset let úzkostlivě vyhýbal boxerským rukavícím. 

Ve stejné době se na návrat začal chystat i o čtyři roky starší Evander Holyfield a tak se napjatě čeká na to, zda oba vysloužilí boxeři oznámí třaskavou odvetu za slavný duel z roku 1997, kdy Tyson Holyfieldovi ukousl kus ušního boltce.

Obě legendy návrat k exhibičnímu boxu zdůvodňují touhou pomáhat, Holyfield chce vybrat peníze na boj proti pandemii koronaviru, Tyson hodlá pomoci "bezdomovcům a drogami šlehnutým pitomcům, jak jsem já".

Reálnou možností je také jeho klání s dalším brooklynským ex-fighterem Shannonem Briggsem. Jasněji by mělo být v nejbližších dnech, maximálně týdnech, Tyson už dal na srozuměnou, že chystá velké prohlášení.

"Chci pomoct drogami šlehnutým pitomcům, jako jsem já." Tyson chystá návrat do ringu "Chci pomoct drogami šlehnutým pitomcům, jako jsem já." Tyson chystá návrat do ringu Čtěte zde
reklama