Zaslíbený Ruhpolding. Moravec a Krčmář v "masáku" dosáhli na první desítku

Čechům sněžil úspěch: Zlatá Gabča vyhrála, Krčmář zajel životní závod
V této sezoně se Soukalová radovala z výhry podruhé, na úvod zvítězila v Östersundu ve sprintu.
Celkově už byla v letošním ročníku sedmkrát na stupních vítězů, což v jedné sezoně je její rekord. Závod s hromadným startem ovládla podruhé v kariéře.
Na trať vyrážely biatlonistky v hustém sněžení a Soukalová se držela v čele. Obě střelby vleže zvládla čistě a jela v první šestce.
Pak ustála i ošemetnou situaci. Hildebrandová jí při předjíždění zlomila hůlku, ale česká hvězda dostala náhradní od italského servismana a po pár metrech ji vyměnila za svou.
Aktualizováno 16. 1. 2016 17:11
V sobotním závodu s hromadných startem mužů si Ondřej Moravec dojel pro sedmé a Michal Krčmář dokonce pro páté místo. V Ruhpoldingu vyhrál domácí Němec Lesser.

Ruhpolding - Další povedený den Světového poháru na konto českého biatlonu. V sobotním závodu s hromadných startem mužů si Ondřej Moravec dojel pro sedmé a Michal Krčmář dokonce pro páté místo. V Ruhpoldingu překvapivě vyhrál domácí Němec Erik Lesser.

Závod jsme sledovali v online reportáži ZDE.

Celý den v Ruhpoldingu hustě sněžilo a nejinak tomu bylo i v závodu mužů. Patnáctikilometrovou trať zvládl nejlíp Erik Lesser, který je v celkoém pořadí SP až třicátý a startoval jen díky umístění ve vytrvalostním závodě. Pro Němce je to vůbec první vítězství.

Moravcovi nejely lyže

Nebyl však sám, kdo dnes zaznamenal životní výsledek. Michal Krčmář netrefil z dvaceti terčů jediný a dojel si pro skvělé páté místo. Poprvé v kariéře se tak zúčastnil medailového ceremoniálu pro šest nejlepších.

V elitní desítce však česká vlaječka zasvítila ještě u jednoho jména. Ondřej Moravec si totiž doběhl pro sedmou příčku. Před závodem měl problém s výběrem a namazáním svých lyží a v závodě to nebylo ideální. Ve sjezdech mu ostatní ujížděli a běžecky to tak od české jedničky nebylo úplně ideální.

Další čeští biatlonisté, včetně Michala Šlesingra, se do závodu s hromadným startem vinou nízkého bodového zisku nekvalifikovali.

SP v biatlonu v Ruhpoldingu (Německo):

Muži - závod s hromadným startem (15 km):

1. Lesser (Něm.) 40:29,3 (0 tr. okruhů), 2. M. Fourcade (Fr.) -9,8 (1), 3. Garaničev -13,1 (1), 4. Šipulin (oba Rus.) -42,5 (1), 5. Krčmář (ČR) -47,2 (1), 6. Schempp (Něm.) -48,0 (2), 7. Moravec (ČR) -50,2 (1), 8. Desthieux (Fr.) -52,2 (1), 9. Eder (Rak.) -54,6 (1), 10. Svendsen (Nor.) -58,6 (1).

Průběžné pořadí SP (po 13 z 26 závodů): 1. M. Fourcade 655 b., 2. T. Bö (Nor.) 468, 3. Svendsen 465, 4. Šipulin 414, 5. Fillon-Maillet (Fr.) 404, 6. Garaničev 391, ...12. Moravec 303, 28. Krčmář 175, 29. Šlesingr 157, 53. Soukup 37, 82. T. Krupčík 3.