reklama

Závadová má za sebou krušné období. Po Riu těžko hledala motivaci

Barbora Závadová Barbora Závadová autor: Milan Kammermayer
Ve dnech 6. - 11. prosince se v kanadském Windsoru uskuteční plavecké mistrovství světa v krátkém bazénu. K největším oporám české výpravy, v které je šest mužů a osm žen, patří Barbora Závadová, která na sebe kvalitními výkony upozornila na nedávném Mezinárodním mistrovství Rakouska, na němž pětkrát doplavala až na stupně vítězů. Časy sice byly jen průměrné, ale k relativní spokojenosti stačily,“ prozradila v rozhovoru pro Aktuálně.cz

Jaký byl váš program po olympijských hrách?

Na MS v krátkém bazénu pojede čtrnáct Čechů, na medaile nemyslí Na MS v krátkém bazénu pojede čtrnáct Čechů, na medaile nemyslí Čtěte zde

Po mém nevydařeném vystoupení v Riu jsem byla hodně rozladěná, dost dlouho jsem hledala především chuť do trénování a závodění. Byla jsem unavená, chyběla mi motivace. Prožívala jsem hodně krušné období. Navíc Jaroslav Strnad ukončil svoji trenérskou kariéru a žezlo převzal Ital Paolo Bossini. K bazénu a přípravě jsem se vrátila až začátkem října, v porovnání s ostatními s nemalým mankem.

Došlo pod novým trenérem k nějaké výrazné změně?

Z bývalých dvou skupin se vytvořila jedna, dvanáctičlenná. Trénujeme od pondělí do soboty dvě hodiny denně a to po vzoru světových elitních plavců velice náročně, s maximální intenzitou. Přibližně trojnásobnou, než na jakou jsem byla zvyklá. Za nějakou dobu by se tato příprava měla projevit i ve výkonech a tím i ve výsledcích.

Jak s italským trenérem komunikujete?

Částečně anglicky, kterou se trenér začal učit, a jinak rukama a nohama (smích). Není však žádný problém domluvit se na nejnutnějších věcech.

Neuvažovala jste, vzhledem k opožděné přípravě, že se mistrovství světa nezúčastníte?

Uvažovala a velice vážně, protože dobře jsem se necítila. K účasti ve Windsoru jsem se rozhodla až po solidních výkonech na mistrovství Rakouska. Třetí jsem skončila v obou polohových závodech na 200 a 400 metrů, druhá na polohové stovce, třetí na 200 metrů motýlek a na 200 metrů znak jsem dokonce zvítězila. Byl to zlom v mé psychice, plavání mě zase začalo bavit.

Kolik disciplin chcete na šampionátu zvládnout?

Šest v soutěžích jednotlivců a štafetu. Jednou z disciplin však bude i šestihodinový časový posun.

Od Ria uběhlo 100 dní. Vzpomenete si, kdo z Čechů si hrál na Baywatch a co se stalo deblkajaku? Od Ria uběhlo 100 dní. Vzpomenete si, kdo z Čechů si hrál na Baywatch a co se stalo deblkajaku? Čtěte zde

S jakým účtem byste byla spokojena?

Hned první den je na programu můj nejoblíbenější polohový závod na 400 metrů, v němž se chci představit v co nejlepším světle. Mám na mysli výborný čas, nejlépe osobní rekord, a postup až do finále. Na všech dalších tratích budu spokojena s kvalitním výkonem, který mně přinese radost.

A nemáte v úmyslu po vzoru Jana Micky, který od 1. ledna bude půl roku trénovat v Itálii, připravovat také někde v zahraničí?

Chtěla bych to zkusit, ale všechno je teprve ve stadiu jednání, takže jakákoliv informace by byla ještě předčasná.

reklama