reklama

Závadová zaplavala další český rekord, finále jí ale uniklo

Barbora Závadová. Barbora Závadová. autor: CPA Eduard Erben
Česká plavkyně Barbora Závadová na mistrovství světa v Kazani dvakrát vylepšila český rekord, na finále to ale nestačilo.

Kazaň - Barbora Závadová zaplavala na mistrovství světa v Kazani dvakrát český rekord na polohové dvoustovce, na postup do finále to ale nestačilo. V semifinále se zlepšila až na 2:11,97 minuty a obsadila celkové dvanácté místo. Nikdo další z českých reprezentantů z dopoledních rozplaveb do odpoledního finálového bloku nepostoupil.

Závadová má na šampionátu zjevně dobrou formu. Vlastní rok staré národní maximum vylepšila už v dopoledních rozplavbách o 12 setin na 2:13,12 a postoupila ze čtrnáctého místa. V semifinále z času ještě ubrala více než sekundu a může se těšit na svou hlavní disciplínu, kterou bude příští neděli dvojnásobná trať, na níž by ráda postoupila do finále.

Jednou z hvězd šampionátu bude bezpochyby nejrychlejší žena rozplaveb Katinka Hosszúová z Maďarska, která už dopoledne zaplavala evropský rekord 2:07,30, čímž vlastní maximum z roku 2009 vylepšila o 16 setin. V semifinále byla ještě o dalších 46 setin rychlejší. Na MS ji čeká celkem sedm startů.

O první světový rekord se v Kazani postarala Švédka Sarah Sjöströmová, která v semifinále motýlkářské stovky zlepšila tři roky staré maximum Dany Vollmerové z USA o 24 setin na 55,74.

Semifinale 200 Pz - novy cesky rekord!! 2:11,97 a 12.misto. Sice finale nevyslo, ale novy osobni rekord o vterinu. Jsem zatim spokojena. :)Dekuji za vrele zpravy :)), Baja

Posted by Barbora Závadová on Sunday, August 2, 2015
reklama