reklama

Závadová už má Rio jisté. Z MS chce české rekordy

Barbora Závadová Barbora Závadová autor: Libor Fojtík
Česká plavecká jednička Barbora Závadová odlétá na mistrovství světa v plavání.

Praha - Už zítra odletí na plavecké mistrovství světa do Kazaně druhá část české výpravy, ve které nebude chybět ani současná česká jednička Barbora Závadová. Letos ji těší stabilně výborná forma a s ní i velice pěkné výsledky, ale před šampionátem na přední příčky nemyslí.

"Především Američanky, Číňanky a nejlepší plavkyně z Evropy přijedou určitě výborně připravené a s oprávněnými medailovými ambicemi,“ tvrdí Bára, kterou už od loňského roku zdobí titul Plavkyně roku.

Které letošní výsledky vám udělaly největší radost?

Nejvíc splněný limit na olympijské hry. Byla jsem snad vůbec první česká sportovkyně, které se to podařilo. Mohla jsem se pak už v klidu připravovat na další závody, což se projevilo i v dobrých výkonech a výsledcích. Z nich si cením zvláště stříbrné medaile ze Světové univerziády a nedávných pěti mistrovských titulů z domácího šampionátu.

V kterých disciplinách budete na mistrovství světa startovat?

V polohových závodech na 200 a 400 metrů i v disciplíně motýlek, v které se mi nedávno podařilo vytvořit nový český rekord.  Čeká mi během osmi dnů dost závodů, ale jsem na to připravena.

Jak velká bude v Kazani světová konkurence?

Nepochybně obrovská. Je to vrcholná plavecká akce letošního roku a navíc s možností zajistit si kvalitním výkonem letenku do Ria. Myslím si, že šampionát bude možné srovnat s konkurencí na olympijských hrách, na nichž je plavání s atletikou jedním z hlavních sportů a nikdo tam nechce chybět.

V které disciplíně si věříte nejvíc?

Určitě nejvíc nadějí na dobré umístění mám v polohovém závodě na 400 metrů. Mým přáním je doplavat v této disciplíně aspoň do semifinále, což bych považovala za úspěch. Protlačit se mezi absolutní světovou elitu by pro mě bylo něco úžasného.

S jakým účtem byste tedy byla spokojena?

Především s  vytvořením třeba i několika českých rekordů, které by mně měly otevřít dveře k pozicím kolem desátého místa. Snad současnou dobrou formu a pohodu v ruské Kazani neztratím.

reklama