reklama

Závadové se finále nepovedlo. Za časem z rozplavby zaostala o 6 sekund a skončila sedmá

Plavky pro Rio: Barbora Závadová Plavky pro Rio: Barbora Závadová autor: Milan Kammermayer
Parádní čas z rozplavby nedokázala ve finále polohového závodu na 400 metrů Barbora Závadová zopakovat a obsadila sedmou příčku. Znakařka SImona Baumrtová se do finále stovky neprobojovala.

Windsor - Česká plavkyně Barbora Závadová nedokázala zopakovat výkon z rozplavby a ve finále polohového závodu na 400 metrů na mistrovství světa v krátkém bazénu v kanadském Windsoru obsadila sedmé místo. Časem 4:37,79 zaostala Závadová za svým výkonem z rozplavby o 5,73 sekundy. Znakařka Simona Baumrtová svůj první start na šampionátu v účast mezi elitní osmičkou neproměnila, na stovce obsadila v semifinále jedenáctou pozici v času 57,68 sekundy.

Závadová, pátá žena z dlouhé polohovky z MS v padesátimetrovém bazénu loni v Kazani, původně do Windsoru ani jet nechtěla, neboť si po nevydařeném vystoupení na olympijských hrách v Riu dopřála delší volno a začala plnit náročné tréninky pod vedením Itala Paola Bossiniho. Nakonec předvedla v rozplavbě kvalitní čas a obhájila své umístění ze šampionátu před dvěma lety v Dauhá. Tam ale tehdy zaplavala výkon 4:30,95 minuty.

Třiadvacetiletá česká rekordmanka Závadová byla v rozplavbě ve Windsoru pátá a pokud by svůj čas ve finále zopakovala, toto umístění by udržela. Její český rekord z roku 2011 má hodnotu 4:28,21 minuty a znamenal by ve finále čtvrtou pozici. Svůj první titul na šampionátu vybojovala na této trati největší hvězda Katinka Hosszúová z Maďarska, která dohmátla v času 4:21,67 minuty.

Baumrtová v semifinále předvedla výkon 57,68 sekundy a byla tak o 31 setin pomalejší než před dvěma lety v Dauhá, kde skončila na této trati devátá. Její tři roky staré národní maximum má hodnotu 56,28 sekundy. Baumrtové chybělo na poslední postupový čas do finále 61 setin. Na MS ve Windsoru ji čekají ještě dvě znakařské tratě, kde by opět mohla útočit na postup mezi elitní osmičku.

Závadová má za sebou krušné období. Po Riu těžko hledala motivaci Závadová má za sebou krušné období. Po Riu těžko hledala motivaci Čtěte zde

Hosszúová ve finálovém bloku startovala ve třech individuálních disciplínách ze čtyř a kromě titulu na dlouhé polohovce vybojovala ještě stříbro v závodu na 200 metrů volný způsob a postoupila do finále znakařské stovky. Porážku v boji o titul jí dnes připravila Italka Federica Pellegriniová, která tak vybojovala vůbec první zlato po sérii čtyř stříbrných medailí za sebou.

reklama