reklama

Závěr šampionátu také patřil Čechům. Hradilek je mistrem světa v kajak krosu

Vavřinec Hradilek. Vavřinec Hradilek. autor: www.kanoe.cz
Premiérovým mistrem světa v nové disciplíně kajak krosu je Vavřinec Hradilek. Amálie Hilgertová získala v téže disciplíně bronz.

Pau (Francie) - Vodní slalomář Vavřinec Hradilek se na závěr šampionátu v Pau stal premiérovým mistrem světa v kajak krosu. Amálie Hilgertová získala v téže disciplíně bronz, Vít Přindiš dojel ve finále na čtvrtém místě.

Kudějová podle očekávání zlato z MS neobhájila. Z Francie poveze slušné páté místo Kudějová podle očekávání zlato z MS neobhájila. Z Francie poveze slušné páté místo Čtěte zde

"Jsem premiérovým mistrem světa v kajak krosu, takže jsem nadšený. Celý závod byl napínavý a mně se podařilo proplout jím se zlatou medailí," řekl Hradilek, který si v domácí kvalifikaci nevybojoval účast ve slalomu.

Stříbrný medailista z olympijských her v Londýně a světový šampion z roku 2013 Hradilek vjížděl do závěrečné kombinace branek druhý za Francouzem Borisem Neveuem, díky odvážnému manévru se mu ale podařilo dostat před něj. Třetí místo obsadil Novozélanďan Mike Dawson.

Závod žen vyhrála Britka Caroline Trompeterová, před Hilgertovou se ve čtyřčlenném finále vtěsnala ještě Brazilka Ana Satilaová.

reklama