reklama

Závěr Turné čtyř můstků: Zase bude český souboj

Jakub Janda Jakub Janda autor: Václav Rojík
Do závodu v Bischofshofenu postoupili tři Češi

Bischofshofen - Do závěrečného podniku Turné čtyř můstků se kvalifikovali tři čeští skokané. V rakouském Bischofshofenu si v pondělní kvalifikaci nejlépe vedl Jakub Janda, který za skok dlouhý 129 metrů obsadil jedenácté místo.

Janda se zatím v prestižním seriálu trápí, naposledy v Innsbrucku nepostoupil ani do druhého kola.

Nyní by ale neměl mít s účastí mezi těmi nejlepšími problém, v K.O. souboji změří síly s Pavlem Karelinem z Ruska, teprve osmnáctiletým mladíkem, který letos nikdy ve Světovém poháru nebodoval.

Čtěte dále: V Innsbrucku vládl Loitzl, Koudelka devatenáctý

Roman Koudelka skončil dvacátý, Borek Sedlák jednatřicátý. A proto se právě oni v prvním kole mezi sebou utkají o postup do třicetičlenného finále, kde se bude rozhodovat o vítězi Turné čtyř můstků.

Zatím mu trochu překvapivě vládne Rakušan Wolfgang Loitzl, jenž má před druhým Simonem Ammanem ze Švýcarska náskok skoro šestnácti bodů. Třetí je potom Gregor Schlierenzauer. 

Kvalifikaci však ovládl někdo jiný - vyhrálo překvapení z Ruska Dmitrij Vassilijev, který těsně porazil Anderse Jacobsena z Norska. Oba jako jediní dokázali zdolat hranici 137 metrů. Na třetí místo dopadl Němec Martin Schmitt.

reklama