Závod Kolem Švýcarska vyhrál kolumbijský cyklista López

19. 6. 2016 18:53
Miguel Ángel López vyhrál jako první kolumbijský cyklista v historii závod Kolem Švýcarska. Z pětice českých cyklistů byl dnes i celkově nejlepší mistr republiky Petr Vakoč, jenž dojel třicátý a v konečném pořadí mu patří 33. příčka.
Miguel Ángel López se raduje z vítězství v závodu Kolem Švýcarska
Miguel Ángel López se raduje z vítězství v závodu Kolem Švýcarska | Foto: ČTK

Davos - Miguel Ángel López vyhrál jako první kolumbijský cyklista v historii závod Kolem Švýcarska. Člen týmu Astana se dostal do čela v sobotní časovce a v dnešní zkrácené závěrečné etapě náskok ještě mírně zvýšil.

Finále 80. ročníku závodu, jenž je zařazen do elitního seriálu World Tour, ovlivnilo špatné počasí. Kvůli hrozícím sněhovým přeháňkám a nízkým teplotám byla etapa s cílem v Davosu zkrácena ze 117 na 57 km.

Sedmičlennou skupinu uprchlíků dovedl do cíle po necelé půldruhé hodině Kolumbijec Jarlinson Pantano. López dojel ve stejném čase čtvrtý a vyhrál závod s náskokem 12 sekund před Španělem Jonem Izagirrem, jenž byl dnes těsně před ním. Dosud druhý Andrew Talansky z USA zaostal téměř o minutu a klesl na pátou pozici.

Z pětice českých cyklistů byl dnes i celkově nejlepší mistr republiky Petr Vakoč, jenž dojel třicátý a v konečném pořadí mu patří 33. příčka.

Cyklistický závod Kolem Švýcarska (WorldTour) - 9. etapa (57 km):

1. Pantano (Kol./IAM) 1:23:55, 2. Černěckij (Rus./Kaťuša), 3. J. Izagirre (Šp./Movistar), 4. López (Kol./Astana), 5. Van Garderen (USA/BMC), 6. Costa (Portug./Lampre) všichni stejný čas, ...30. Vakoč (ČR/Etixx-Quick-Step) -4:38, 41. Hirt (ČR/CCC) -5:54, 81. Štybar (ČR/Etixx-Quick-Step) -10:35, 124. Polnický (ČR/Verva) -14:23, König (ČR/Sky) nenastoupil.

Konečné pořadí: 1. López 30:55:58, 2. J. Izagirre -12, 3. Barguil (Fr./Giant) -18, 4. Pantano -42, 5. Talansky (USA/Cannondale) -1:04, 6. Van Garderen -1:26, ...33. Vakoč -34:24, 44. Hirt -48:32, 81. Štybar -1:07:56, 95. Polnický -1:17:04.