Závod sdruženářů v Seefeldu znovu vyhrál Frenzel, Portyk byl 25.

30. 1. 2016 17:08
Tomáš Portyk skončil v závodu Světového poháru v severské kombinaci na 25. příčce. Vyhrál Němec Eric Frenzel.
Tomáš Portyk
Tomáš Portyk | Foto: ČTK

Seefeld - I druhý závod třídílného Světového poháru v severské kombinaci v Seefeldu vyhrál Němec Eric Frenzel, který na desetikilometrové trati stejně jako v pátek předstihl vítěze skokanské části Japonce Akita Watabeho. Totožné stupně vítězů zkompletoval třetí Němec Fabian Riessle. Tomáš Portyk si oproti pátku polepšil o pět příček na 25. místo, Miroslav Dvořák do běžecké části nenastoupil.

Frenzel se díky čtvrtému triumfu v sezoně dostal v průběžném hodnocení před dosud vedoucího Riessleho. Ten na něj po dnešku ztrácí 17 bodů, třetí je s odstupem Watabe. S 27 výhrami v SP se trojnásobný celkový vítěz Frenzel osamostatnil na historickém třetím místě, před ním už jsou jen krajan Ronny Ackermann s 28 a Fin Hannu Manninen s 48 dílčími triumfy.

Watabe skočil o čtyři metry dál než druhý Frenzel, ale kvůli nižší bodové kompenzaci za vítr startoval jen o čtyři sekundy před svým německým rivalem. Dlouhou dobu běželi oba vedoucí závodníci spolu, v závěru Frenzel nasadil k trháku a v cíli byl nakonec téměř o půl minuty dříve než Watabe. O další minutu zpět doběhl v čele početné skupiny Riessle.

Portyk sice skočil 103,5 metru stejně jako Watabe, avšak ve výrazně lepších podmínkách, takže do běhu startoval až jako 26. se ztrátou necelých dvou minut. Ve finiši sice těsně nestačil na Japonce Hideakiho Nagaie, přesto si nakonec o jednu příčku polepšil. Za vítězem zaostal téměř o tři minuty. Dvořák byl po skoku až 44. a do běhu nenastoupil.

Závod SP v severské kombinaci v Seefeldu (Rakousko):

1. Frenzel (Něm.) 23:11,5, 2. A. Watabe (Jap.) -24,9, 3. Riessle (Něm.) -1:27,7, 4. Graabak -1:28,8, 5. Krog (oba Nor.) -1:31,9, 6. Klapfer (Rak.) -1:33,4, 7. Rydzek (Něm.) -1:33,9, 8. Schmid (Nor.) -1:34,7, 9. Fletcher (USA) -1:36,0, 10. Gruber (Rak.) -1:36,9, ...25. Portyk -2:58,3, Dvořák (oba ČR) nenastoupil do běhu.

Průběžné pořadí SP (po 8 z 18 závodů): 1. Frenzel 471 b., 2. Riessle 454, 3. A. Watabe 394, 4. Krog 300, 5. Graabak 262, 6. Gruber 244, ...20. Portyk 84.