reklama

Závod skokanů v Lillehammeru byl zrušen. Kvůli silnému větru

Závod skokanů v Lillehammeru pokračovat nebude Závod skokanů v Lillehammeru pokračovat nebude autor: Dalibor Sosna
Skokani na lyžích nedokončili úterní závod Světového poháru v norském Lillehammeru kvůli silnému větru. Ve středu se přesunou do Trondheimu.

Lillehammer - Závod Světového poháru skokanů na lyžích v Lillehammeru byl kvůli špatným povětrnostním podmínkám zrušen. První kolo stihlo absolvovat jen 26 skokanů, mezi nimi i tři Češi Viktor Polášek, Jakub Janda a Vojtěch Štursa. Další včetně Romana Koudelky se už na věž nedostali.

Koudelka byl v kvalifikaci v Lillehammeru pátý, Vančura měl nevyhovující kombinézu Koudelka byl v kvalifikaci v Lillehammeru pátý, Vančura měl nevyhovující kombinézu Čtěte zde

Silný vítr trápil dnešní závod na olympijském můstku z roku 1994 od začátku. Odvoláno bylo zkušební kolo, první závodní pak začalo s půlhodinovým zpožděním. I poté bylo několikrát přerušeno, než se jury rozhodla závod zrušit.

Lillehammer byl zároveň čtvrtou zastávkou nového desetidílného miniseriálu po můstcích v Norsku Raw Air Tour, který je součástí Světového poháru od letoška a celkovému vítězi přinese prémii 100.000 eur. Po pondělní kvalifikaci je v čele Rakušan Stefan Kraft.

Další šanci by skokani měli dostat ve středeční kvalifikaci v Trondheimu.

reklama