reklama

Zemanová trénovala s Němci, ambice má na elitní osmičku

Skikrosařky Andrea Zemanová (vlevo) a Nikol Kučerová na tiskové konferenci Skikrosařky Andrea Zemanová (vlevo) a Nikol Kučerová na tiskové konferenci autor: ČTK
Česká skikrosařka Andrea Zemanová vstupuje teprve do své třetí sezony v rámci Světového poháru akrobatických lyžařů, i přesto si ale myslí na příčky nejvyšší. I díky důkladné přípravě, kterou absolvovala s německým profesionálním týmem.

Praha - Dvaadvacetiletá Andrea Zemanová, dcera bývalého výborného sjezdaře Bohumíra Zemana, který v letech 1976 a 1980 startoval na olympijských hrách, přešla od sjezdového lyžování ke skikrosu. Má za sebou teprve dvě sezony, ale po vydařené letní přípravě netají, že v závodech Světového poháru bude spokojena jen s pozicí v elitní osmičce.

"V přípravě jsem se spojila s německým týmem a díky výborným podmínkám se snad dočkám i pěkných výsledků,“ usmívala se Andrea v rozhovoru pro Aktuálně.cz

Jak jste byla spokojena s uplynulou sezonou?

Nečekala jsem, že v jednom závodě Světového poháru skončím na stříbrné příčce. Vždyť to byla moje teprve druhá skikrosová sezona, stále ještě sbírám zkušenosti, takže mohu být spokojena.

Kdy jste začala s přípravou na letošní sezonu?

Tu loňskou jsem si ještě prodloužila dvěma pobyty na horách a věnovala se hlavně skokům, v nichž mám největší rezervy. Vydařilo se i počasí, takže to bylo velice užitečné. Potom následovala rehabilitace se "zničenými zády,“ a proto letní příprava začala o něco později. Mám však ještě celý měsíc na to, abych menší manko smazala.

Takže už máte za sebou i lyžařské tréninky?

Kondici jsem vylepšovala v Praze i v Krkonoších, ale už jsem byla i na ledovcích. Jako velké plus považuji spojení s německým týmem, nominovaným pro Světové poháry. Pochvaluji si celkově výborné podmínky, což se snad projeví kvalitními výkony i v závodech.

Co vás čeká v nejbližší době?

Poslední dva týdny jsem se léčila antibiotiky a dlouhodobě řeším špatnou imunitu. Za týden se však už vydám na lyže do Rakouska a věřím, že do zahájení sezony budu zdravotně v pořádku a nebude mně chybět ani potřebná sportovní forma.

Co všechno chcete v letošní sezoně zvládnout?

Není olympiáda ani mistrovství světa, takže v představách mám "jen“ kolem patnácti závodů Světového poháru. Ten první je na programu začátkem prosince a další čtyři pak ještě do konce roku. Na Štědrý den bych však měla být doma (smích).

Kam vaše pohárové cesty povedou?

V prosinci naštěstí jen po Evropě, ale i tak je to hodně náročný program. Od začátku příštího roku se pak vydáme i do Spojených států, Kanady a dokonce také do Koreje.

A s jakými výsledky byste byla spokojena?

Pokud budu zdravá a v odpovídající sportovní formě, tak mě uspokojí každé umístění v malém finále a velice potěší účast ve velkém finále, čili pozice do osmé, respektive čtvrté příčky.

reklama