reklama

Zemřel veslařský nástupce Ondřeje Synka. Dvaadvacetiletého Plocka našli mrtvého v loděnici

Michal Plocek. Michal Plocek. autor: ČTK
Elitního skifaře, juniorského mistra světa i světového šampiona v kategorii do 23 let Michala Plocka našli v pondělí večer mrtvého v loděnici pražské Dukly. Na svém webu smrt Michala Plocka oznámil Český svaz veslování, případ vyšetřuje policie.

Praha – Ve 22 letech zemřel český reprezentant ve veslování Michal Plocek. Elitního skifaře, juniorského mistra světa i světového šampiona v kategorii do 23 let našli v pondělí večer mrtvého v loděnici pražské Dukly. Na svém webu to oznámil Český svaz veslování.

Záhadná smrt slovenského hokejisty, zemřel Marek Svatoš. Bylo mu 34 let Záhadná smrt slovenského hokejisty, zemřel Marek Svatoš. Bylo mu 34 let Čtěte zde

Mluvčí pražské policie Iveta Martínková ČTK řekla, že policie v pondělí kolem 18:00 vyjížděla do ulice Císařská louka, kde byl nalezen mrtvý muž. "Kriminalisté spolu s lékařem na jeho smrti nezjistili cizí zavinění," doplnila mluvčí.

Plocek byl považován za nástupce olympijského medailisty a mistra světa Ondřeje Synka, kterého už v minulosti dokázal porazit. V letošní sezoně závodil společně s Matyášem Klangem na dvojskifu a neúspěšně se pokoušeli postoupit na olympijské hry v Riu de Janeiro. V dodatečné kvalifikaci v Lucernu obsadili první nepostupové místo.

"Je to obrovská ztráta. Michal byl jeden z nejtalentovanějších veslařů poslední doby a byl to zároveň i milý a laskavý kluk, který byl vzorem pro mladé veslaře," řekl ČTK předseda ČVS Dušan Macháček.

Svaz zrušil předávání cen, Synek smutní

Veslařský svaz po tragické události zrušil páteční slavnostní vyhlášení nejlepších posádek letošního roku. "Atmosféra by nebyla důstojná a nikdo by se z úspěchů neradoval," dodal Macháček. Vyhlášení ankety se uskuteční až 3. února.

Tragické úmrtí šokovalo i přední české veslaře. "Budeš nám chybět, Plocíno," napsal na sociální síti Synek. "Myslíme na tebe, Plocíno," uvedli Lukáš Helešic a Jakub Podrazil. "Trochu doufám, že to je jen nějaký výmysl, ale asi ne. Co musí třeba zrovna prožívat jeho táta, to ani nechci vědět. Už to asi nechám být....snad jen....budeš mi chybět," napsal Václav Zitta.

Budeš nám chybět Plocíno 😢

Zveřejnil(a) Ondřej Synek dne 29. Listopad 2016

Za obrovskou ztrátu a tragédii označil Plockovo úmrtí bývalý vynikající veslař Václav Chalupa, který končil kariéru v době, kdy se Plocek začínal výrazněji prosazovat.

"Vnímal jsem ho a viděl, že je to další Synek nebo Chalupa, protože stejně jako my rád jezdil na skifu," řekl Chalupa ČTK. "Obdivoval jsem u něj poctivost a houževnatost, se kterou si šel za úspěchem. Chtěl jednou porazit Ondru a nebál se o tom mluvit," dodal několikanásobný medailista z vrcholných akcí.

Na první start v SP už nenaváže

Plocek se letos v červnu premiérově představil v seriálu Světového poháru na skifu, když v Poznani nahradil Synka a ve finále dojel na čtvrtém místě. V srpnu skončil třetí na světovém šampionátu do 23 let v Rotterdamu, v září se stal akademickým mistrem světa a v závěru října byl členem vítězné posádky párové čtyřky s kormidelníkem na MS v příbřežním veslování.

Plocek začal s veslováním v deseti letech v Uherském Hradišti. Po zisku titulu juniorského mistra světa i Evropy a triumfu na domácím šampionátu v roce 2012, kde v rozjížďce nečekaně vyřadil Synka, přešel jako velký talent do pražské Dukly.

Nové medailové naděje? Juniorští veslaři mají z mistrovství světa dva tituly a bronz Nové medailové naděje? Juniorští veslaři mají z mistrovství světa dva tituly a bronz Čtěte zde

V roce 2014 se ve Varese stal mistrem světa v kategorii do 23 let, o rok dříve se na dvojskifu poprvé představil i na MS dospělých. Letos získal na skifu při Synkově absenci druhý titul mistra republiky, spolu s Klangem byl nejrychlejší i na dvojskifu.

"V osobním životě byl Michal citlivý a milý kluk, který nikterak neskrýval svou ctižádostivost dosáhnout co nejlepších sportovních výsledků. Plocíno, budeš nám moc chybět. Sbohem!" uvedli zástupci veslařského svazu na svém webu.

reklama