reklama

Odešla Sixteen, malá kobylka s velkým srdcem a dvojnásobná vítězka Velké pardubické

Sixteen při vítězství ve Velké pardubické v roce 2007 Sixteen při vítězství ve Velké pardubické v roce 2007 autor: Václav Volf
Dvojnásobná vítězka Velké pardubické bělka Sixteen už je v koňském nebi. O konci života dvacetileté klisny informovala Česká televize.

Sixteen koupil ve Francii režisér Jaroslav Bouček a trénoval ji Josef Váňa starší. Poprvé pardubickou vyhrála v sedle s Dušanem Andrésem v roce 2007. Jejím dvorním žokejem byl Josef Bartoš a s tím uspěla o rok později. Cílem sice proběhla druhá, ale Amant Gris byl diskvalifikován za neobjetí otočného bodu.

Její čas 8:58,99 minuty z roku 2008 je druhý nejrychlejší v historii. Ještě dvakrát byla druhá a jednou třetí. Vyhrála deset ze 44 překážkových dostihů a vydělala přes devět milionů korun.

"Byla jednou z největších legend a přezdívalo se jí Bílá královna. V roce 2007, kdy jí britská princezna Anna předávala cenu, tak o ní řekla, tak malá kobylka s tak velkým srdcem, a to přesně charakterizuje její život," řekl Bouček.

Loni odešla jiná klisna a rovněž dvojnásobná vítězka Velké pardubické Registana.

42 mrtvých koní za čtrnáct měsíců. Proti závodišti v Anitě se bouří ochránci zvířat 42 mrtvých koní za čtrnáct měsíců. Proti závodišti v Anitě se bouří ochránci zvířat Čtěte zde
reklama