reklama

Ze světa modelingu do profi ringu. Sedláčková chce titul

Lehká příprava Lucie Sedláčková a Fabiana Bytyqi
Talentované české boxerky Fabiana Bytyqi a Lucie Sedláčková mají před sebou další krok ke slávě.

Praha – Opět jsou jedno tělo, jedna duše a jeden tým. Devatenáctiletá Fabiana Bytyqi a o rok starší Lucie Sedláčková jsou nové talenty na české mapě profesionální boxu. V sobotu večer se představí tuzemským fanouškům na Memoriálu Milana Konečného v ústecké Slunetě.

Pro prvně jmenovanou tu bude druhý, pro Sedláčkovou pak první krok v cestě ke hvězdám. „Chci vyhrávat každý zápas. Každý triumf mě může posunout vpřed,“ tvrdí odhodlaně Sedláčková, která vyrůstala v Děčíně, momentálně ale žije v Praze.

Sedláčková naštvala hodně lidí

Její příběh je nyní boxerským tématem číslo jedna. Především v zákulisí. Mladá bojovnice se loni v říjnu dočkala svého prvního domácího titulu, jenže následně oznámila, že si chce dát od boxu roční pauzu, a vrhla se vedle dokončení středoškolského studia na dráhu modelky.

Jenže neuplynulo ani šest měsíců a Sedláčková je zpět v ringu. Jenže ne v tom amatérském, ale profi. A mnoho lidí kolem České boxerské asociace (ČBA) tímto krokem rozladila.

„Je fakt, že jediný, kdo s tím souhlasí, je Venca Němeček (bývalý špičkový amatér a úspěšný kouč, který v Děčíně právě Sedláčkovou vychoval, pozn. autora),“ dotkla se tohoto citlivého tématu Sedláčková v rozhovoru pro Aktuálně.cz.

„Že si v profi zničím svůj obličej, protože se tam boxuje bez helem a já mám moc agresivní styl. Musím se holt změnit. Pokud nechci, aby mi soupeřky změnily vizáž,“ snaží se brát kritické hlasy s humornou nadsázkou. Kariéru modelky totiž položit nechce.

Konečnému další aktivity holek nevadí

„Pokud jí to nebude zasahovat do tréninkové morálky, tak mi to nevadí. Stejně jako škola, bylo by špatně, kdybych jim něco takové zakazoval,“ tvrdí její kouč, manažer a promotér v jedné osobě Lukáš Konečný.

A proč se vlastně Sedláčková rozhodla vrátit mezi šestnáct provazů? „Box mi chyběl. Ale věděla jsem, že zpět k amatérům už nechci. Neměla jsem tam motivaci. Vyhrát republiku a za rok mít dva tři zápasy? To mě nikam neposouvalo, mistrovství Evropy, světa, nebo olympiáda nebyly tím, co by mě hnalo vpřed. Miluji zápasy, výhry. Navíc v profesionálním ringu vás každé vítězství někam posouvá, máte cíl a motivaci,“ vysvětlila změnu svého názoru mladá a talentovaná bojovnice.

O jakém cíli byla řeč? Pochopitelně o titulu mistryně světa, který v ženském ringu leží díky menší konkurenci přece jen níže než mezi chlapy. „Určitě mě to láká, ale jsem teprve na začátku cesty. Musím jít postupně. Je na čem pracovat, co zlepšovat,“ dodává s úsměvem sympatická tmavovláska.

„Já měla už od dětství sen, že se stanu mistryní světa, ale nyní se na to ještě neupínám. I když neříkám, že mít pás doma mě neláká,“ doplňuje její blonďatá kamarádka, kterou čeká už ve druhém zápase kariéry bojovnice z elitní třicítky světového žebříčku její – muší – váhy.

Do ringu se nelíčí. Po zápase? Nutnost

„Jsme teprve na začátku. Ale holky na to mají, proto jsem si je vybral. Jsou šikovné a také pěkné, což je – co si budeme nalhávat – u ženského boxu z marketingového hlediska hodně důležité. Chlap, když to umí v ringu, nemusí být žádný krasavec, u holky to problém je,“ dodává Konečný.

Také proto po nich chce, aby byly na vážení před zápasem nalíčené a po něm měly v šatně připravené vedle „šminek“ také pěkné šaty, ve kterých by mohly okouzlit přítomné nejen ještě v hale, ale i na tradiční pozápasové párty.

A kdo ví, třeba už brzo v takových chvílích budou mít poblíž někoho, kdo jim bude držet pás mistryně světa. Podaří se dvěma mladým boxerským kráskám napodobit jejich trenéra, nebo jej dokonce překonat? Sobota může dát na tuto otázku už konkrétnější odpověď.

reklama