reklama

Setkání šampionek. Fernstädtová byla u triumfu Sáblíkové a věří: Uvidíme se v Pekingu

Anna Fernstädtová přijela na MS do Inzellu podpořit Martinu Sáblíkovou. Anna Fernstädtová přijela na MS do Inzellu podpořit Martinu Sáblíkovou. autor: Sport Invest
Martina Sáblíková měla při sobotním závodě na 5000 metrů na MS v Inzellu speciální podporu skeletonistky Anny Fernstädtové. Rodačka z Prahy, která vyrůstala v Německu, ale od této sezony hájí v ledovém korytu české barvy, se s olympijskou šampionkou z Vancouveru a Soči setkala poprvé, nicméně za tři roky pod pěti kruhy v Pekingu by mohly usilovat o medaile v rámci jednoho týmu. Obě sportovkyně zastupuje agentura Sport Invest.

Jak jste si užila pětikilometrový závod Martiny Sáblíkové naživo?

Bylo to úžasné. Naživo jsem byla na rychlobruslení poprvé, a navíc jsem teď mohla přímo na stadionu fandit.

Byla byste dobrá rychlobruslařka?

Nevím, asi ne moc dobrá. Zkoušela jsem bruslit pro zábavu s mamkou, ale jezdila jsem na normálních bruslích a ne po oválu.

Na olympiádě v Pchjongčchangu jste neměla možnost vidět nějaké závody rychlobruslařů nebo rychlobruslařek?

Přímo na stadionu jsme nebyli. Rychlobruslení bylo v jiné vesnici než skeleton a nemohli jsme stihnout všechno. Ale sledovala jsem, co šlo.

Juniorská mistryně světa ve skeletonu Anna Fernstädtová a čerstvá devatenáctinásobná světová šampionka Martina Sáblíková spolu:

Jak jste tedy prožívala závod tady v Inzellu?

Byla jsem docela nervózní. Na začátku byly časy v zeleném, pak zase v neutrálním, chvilku trošku vzadu. Pokaždé, když na někoho koukám, ale nemám to sama pod kontrolou, jsem hodně nervózní. (úsměv)

A tipovala jste, že to nakonec Martině vyjde na zlato?

Měla jsem tady kamarádku, která kdysi dělala rychlobruslení. A ta říkala, že to Martina zvládne, že nastoupí v posledních dvou kolech. Byla jsem nervózní, jestli to dá, ale jsem ráda, že se jí to povedlo.

Znaly jste se s Martinou před vaší návštěvou v Inzellu?

Ne, poprvé jsme se potkaly až tady. Doufám, že se sejdeme třeba na olympiádě v Pekingu za tři roky. (úsměv)

Vy jste s vaší sezonou ve skeletonu spokojená, že?

Rozhodně. Vyšlo mi všechno, co jsem chtěla. Mám kvótu, abych mohla příští sezonu startovat ve Světovém poháru, jsem juniorská mistryně světa. A ještě za rok budu mít šanci ten titul obhájit.

Totální euforie a spontánní roznožka. Tak Sáblíková dovršila na pětce zlatý comeback Totální euforie a spontánní roznožka. Tak Sáblíková dovršila na pětce zlatý comeback Prohlédněte zde

Za měsíc vás čeká seniorské MS ve Whistleru. Jaký máte před šampionátem v Kanadě program?

Teď budu týden trénovat doma jen atletiku, potom poletím do Siguldy v Lotyšsku a odtamtud se 26. února přesunu do Whistleru.

Sedm dní teď tedy vůbec nepůjdete na dráhu?

Je těžké dostat na dané dráze jízdy. V Königsee už není na dráze místo. Z Lotyšska mám saně, lotyšský trenér se mnou poletí do Whistleru, takže jsme se domluvili, že přijedu do Lotyšska, abych neměla dlouhou pauzu.

reklama