reklama

Běžkaři si nové kombinézy pochvalují. Dominantní černá jim imponuje

Sandra Schützová v nové kombinéze českých běžkařů Sandra Schützová v nové kombinéze českých běžkařů autor: Czech-Ski/Bóša
V nových kombinézách se prohánějí čeští běžci na lyžích bílou stopou od Světového poháru v Davosu. Oblečení s dominantní černou barvou a národními symboly na rukávech i nohavicích si reprezentanti pochvalují.

"Mám ráda černou, takže se mi trefili do noty," řekla Kateřina Razýmová na webu svazu. V nové kombinéze už dojela sedmá ve Švýcarsku, navázala tak na výkony z úvodu sezony v Ruce a doufá v úspěch i na nadcházející Tour de Ski.

Na srdci mají reprezentanti logo lyžařského svazu. Český lev je na rukávu i nohavici, na které jsou rovněž písmena CZE, mezinárodní zkratka České republiky. Kombinéza závodníkům především poskytuje tepelný komfort a plní kompresní funkce. "Člověk má jednoduše pocit, že se mu v tomhle chce jet rychle," uvedla Razýmová.

Také ostatní reprezentanti si kombinézy pochvalují. "Materiál je na první pohled kvalitní. U staré kombinézy jsme měli problém, že se po čase vytahala a místo toho, aby byla upnutá, všude možně plandala," řekl nejlepší český běžec Michal Novák a Kateřina Janatová dodala: "Je to dosud nejlepší kombinéza, co jsem oblékla."

Sandra Schützová v nové kombinéze českých běžkařů Sandra Schützová při závodech v Planici | Foto: Czech-Ski/Bóša
reklama