reklama

Ve stíhačce s ostatními zatočíme, plánuje Razýmová. Kamarády slyšela všude po trati

Kateřina Razýmová při volné desítce v SP v Novém Městě na Moravě. Kateřina Razýmová při volné desítce v SP v Novém Městě na Moravě. autor: Luboš Vácha
Dva kilometry trvalo Kateřině Razýmové, než v Novém Městě setřásla nervozitu. Nejlepší česká běžkyně na lyžích se pak na Vysočině uzavřela do sebe a skončila na volné desítce Světového poháru desátá.

Podpora fanoušků je pro sportovce vždy přínosná, ale každý se musí naučit povzbuzování vstřebat. A přesně tím si Razýmová prošla. "Diváci? Ti tomu paradoxně spíš uškodili," mínila.

Top desítka Razýmové a životní výsledek Janatové. Češky v Novém Městě zazářily Top desítka Razýmové a životní výsledek Janatové. Češky v Novém Městě zazářily Čtěte zde

Právě na osmadvacetiletou českou kometu sezony se přišli domácí fanoušci do Nového Města na Moravu podívat především. Na začátku proto jela svázaná nervozitou. "Dva kilometry to bylo peklo. Pak jsem je přestala vnímat a byla jsem ve vlastním světě."

Desátým místem potvrdila výsledky z úvodu sezony a v závěru už byla schopná obecenstvo vnímat pozitivně. "Chvilkami mě to svazovalo a pak jsem byla ráda, že tam jsou. Byla jsem ráda za každého, kdo dorazil a fandí," řekla běžkyně.

Nejvíce při závodě slyšela kamarády. "Asi přebíhali, nebo už jsem viděla dvojmo. Přišlo mi, že je vidím všude," říkala směrem k fanklubu, který dorazil autobusem. "Trošku jsem se bála, aby je nevyhodili, jak byli hlasití," smála se.

Desáté místo považuje za výborný výsledek a má zároveň dobrou pozici do nedělní stíhačky na deset kilometrů klasicky. Za Therese Johaugovou sice vyrazí na trať až o 1:07 minuty, ale třetí Heidi Wengová je před ní jen o půl minuty. "Myslím, že to je dobrá výchozí pozice. Ztráta není na ostatní tak obrovská a zatočíme s nimi," uvedla Razýmová.

Spolu s ní se v této zimě prosazují i další Češky. V prosinci se dařilo Petře Novákové a nyní zazářila třináctým místem Kateřina Janatová. "Obecně pro české lyžování je úplně skvělé, že se dokáže mihnout vždycky někdo. Že to není, kdyby jeden člověk vypadl, že je celý tým na chvostu. Je to pro ty lidi i mnohem zajímavější," dodala.

Nové Město se kvůli biatlonu změnilo, fanoušci bývali na metr od nás, říká Neumannová Nové Město se kvůli biatlonu změnilo, fanoušci bývali na metr od nás, říká Neumannová Čtěte zde
reklama