reklama

Úžasná zpráva. Ochrnutý rakouský skokan na lyžích Müller zase chodí

Lukas Müller, ochrnutý rakouský skokan na lyžích Lukas Müller, ochrnutý rakouský skokan na lyžích autor: Instagram
Bývalý rakouský skokan na lyžích Lukas Müller, jenž po pádu na mamutím můstku na Kulmu v roce 2016 částečně ochrnul, dokázal poprvé od nehody udělat několik kroků bez pomoci. Někdejší trojnásobný juniorský mistr světa zveřejnil video se svou opatrnou chůzí na facebooku.

Video s prvními kroky Lukase Müllera:

Move feet ✔ Live in a wheelchair ✔ Learn to stand ✔ Learn to walk in water ✔ Walk with crutches ✔ Stand up without help ✔ Win the legal case at Supreme Court ⚖ 🇦🇹 ✔ Walk hands-free 💃 ✔💪🤗 . This is the incredible result when there are people who believe even more in you than yourself. . 18 months of hardest work, tears, success, so much madness, some surprises and even a kind of special friendship 😊 Thank you Stefanie Füreder ❤ Fortes fortuna adiuvat 🍀🇨🇭🙏 . #milestone #handsfree #nolimits #stehaufmandl #YAAAASSS #leonidas2019 #🏝 #👣 #🚶‍♂

Zveřejnil(a) Lukas Müller dne 12. June 2019

Talentovanému skokanovi na lyžích se obrátil život vzhůru nohama 13. ledna 2016 během mistrovství světa v letech na Kulmu, kde byl předskokanem. Při nekontrolovaném pádu, který způsobilo vypnuté vázání ve vzduchu, si Müller zlomil šestý a sedmý krční obratel.

Po nehodě nehýbal nohama, měl v nich jen zbytky citu. Z počátku byl Müller odkázán na invalidní vozík, ale díky rehabilitaci se začal jeho stav zlepšovat. Naučil se vstát, chodit s berlemi a nakonec i úplně bez pomoci.

"Tohle je neskutečný výsledek, když jsou lidé, kteří ve vás věří ještě víc než vy sami. Osmnáct měsíců tvrdé práce, slz, úspěchů, šílenství, pár překvapení a dokonce mimořádného přátelství," napsal Müller do komentáře k videu s poděkováním své fyzioterapeutce.

Müller před nedávnem uspěl u soudu se snahou, aby byla jeho nehoda klasifikována jako pracovní úraz. Díky tomu je nyní do konce života finančně zajištěn.

Osudový pád Lukase Müllera:

Youtube.com
reklama