Bývalý vítěz Turné Prevc odjel po zklamání v Německu domů. S ním i jeho mladší bratr

1. 1. 2019 19:18
Turné čtyř můstků bude pokračovat už bez vítěze z roku 2016 Petera Prevce i jeho mladšího bratra Domena. Oba slovinští skokani na lyžích se rozhodli odjet domů po nevydařené úvodní polovině miniseriálu. Do novoročního závodu v Garmisch-Partenkirchenu se ani nekvalifikovali.
Peter Prevc už nepokračuje na letošním Turné čtyř můstků.
Peter Prevc už nepokračuje na letošním Turné čtyř můstků. | Foto: Reuters

"Budou trénovat doma, na Turné už se neobjeví," uvedl v prohlášení slovinský lyžařský svaz. "Skákal jsem tak špatně, že jsem radši odjel domů," konstatoval Peter Prevc. Šestadvacetiletý Slovinec obsadil na úvod Turné v Oberstdorfu 18. místo, v Ga-Pa však ztroskotal v kvalifikaci, v níž obsadil 61. příčku.

Ještě hůř si vedl devatenáctiletý Domen. Mladý skokan, který na konci roku 2016 zazářil čtyřmi triumfy ve Světovém poháru během tří týdnů, v Oberstdorfu obsadil v kvalifikaci první nepostupové místo. V Ga-Pa skončil na 64. pozici. "To bylo černý den pro slovinské skoky," řekl reprezentační šéftrenér Gorazd Bertoncelj.