reklama

Čechům pomohla do finále až diskvalifikace Norů. Skokani skončili na úvod SP osmí

Viktor Polášek předvedl z Čechů nejdelší skok Viktor Polášek předvedl z Čechů nejdelší skok autor: Dukla Praha
Družstvo skokanů na lyžích ve složení Viktor Polášek, Čestmír Kožíšek, Lukáš Hlava a Roman Koudelka obsadilo v úvodním závodu Světového poháru ve Wisle osmé místo. Vyhrálo domácí Polsko před Německem a Rakouskem.

Češi byli původně po čtyřech skocích devátí, mezi postupující osmičku jim pomohla diskvalifikace Norů. Ve druhém kole předvedli Kožíšek, Hlava i Koudelka o něco delší pokusy, ale výsledek už nevylepšili. Na sedmé Slovince nakonec ztratili přes 30 bodů.

Nejdál z českého kvarteta skočil hned na úvod Polášek, který zaznamenal 122 metrů. Češi drželi osmou příčku i po pokusech Kožíška a Hlavy, ale ve čtvrté sérii zapsal Koudelka jen 107 metrů a dostali se před ně Rusové.

Zpět na osmé místo jim pomohla diskvalifikace Norů kvůli nevyhovující kombinéze Roberta Johanssona.

O vítězství Poláků rozhodl až závěrečným pokusem Kamil Stoch, na jehož 129 metrů nedokázal Němec Richard Freitag zareagovat. Němci za Poláky zaostali o 11 bodů. V neděli je ve Wisle na programu individuální závod, ve kterém se představí Koudelka, Polášek a Hlava.

Úvodní závod SP ve skocích na lyžích ve Wisle (Polsko):

Družstva:

1. Polsko (Žyla, Wolny, Kubacki, Stoch) 1026,6 b., 2. Německo (Geiger, Eisenbichler, Leyhe, Freitag) 1015,5, 3. Rakousko (Hayböck, Aigner, Huber, Kraft) 972,0, 4. Japonsko 916,5, 5. Švýcarsko 861,6, 6. Rusko 849,5, …8. Česko (Polášek, Kožíšek, Hlava, Koudelka) 811,4.

reklama