Čeští běžci zase nepostoupili z kvalifikace. Ve sprintu kralovali Norové

2. 12. 2017 13:29
Čeští běžci na lyžích dopadli v Norsku stejně jako v Finsku, ani jeden z nich v kvalifikaci neuspěl. Časem měl nejblíže k elitní třicítce Luděk Šeller.
Karolína Grohová.
Karolína Grohová. | Foto: Svaz lyžařů ČR

Lillehammer - Sprinty klasickou technikou na Světovém poháru v norském Lillehammeru vyhráli domácí běžci na lyžích Johannes Hösflot Klaebo a Maiken Caspersen Fallaová. Čeští reprezentanti stejně jako před týdnem v Ruce nepostoupili z kvalifikace.

Jednadvacetiletý Klaebo vstoupil do olympijské sezony suverénně a ještě neprohrál. Po třech výhrách ve Finsku si dnes připsal čtvrtý triumf, poté co ve finále oplatil semifinálovou porážku Rusovi Sergeji Usťugovovi. Třetí skončil další ruský sprinter Alexandr Bolšunov.

Olympijská vítězka a mistryně světa Fallaová si dnes vynahradila zklamání z Ruky, kde nečekaně nepostoupila z kvalifikace. Nejlepší sprinterka minulých dvou sezon SP vyhrála v Lillehammeru všechny tři vyřazovací jízdy, ve finále deklasovala konkurenci a druhou Kristu Pärmäkoskiovou z Finska za sebou nechala o více než dvě sekundy. Třetí byla Američanka Sadie Bjornsenová.

Čeští běžci na lyžích dopadli v Norsku stejně jako v Finsku, ani jeden z nich v kvalifikaci neuspěl. Časem měl nejblíže k elitní třicítce Luděk Šeller, který na trati 1,5 km zaostal na 48. místě za postupem o 3,2 sekundy.

Karolína Grohová byla mezi ženami 47. a od třicátého místa ji dělily více než čtyři sekundy. Neuspěli ani Michal Novák (54.), Jan Bartoň (65.) a Kateřina Janatová (61.). V Norsku nestartuje nemocný Martin Jakš.