Čeští sdruženáři mají první body, Světovému poháru v Lillehammeru ale vládli Norové

Miroslav Dvořák a Tomáš Portyk získali první body v sezoně Miroslav Dvořák a Tomáš Portyk získali první body v sezoně autor: ČTK
Ve čtvrtém závodě Světového poháru dosáhli čeští sdruženáři na první body. V norském Lillehammeru obsadil Miroslav Dvořák 24. místo, Tomáš Portyk byl o čtyři příčky za ním. Dařilo se domácím borcům, kteří zabrali kompletní stupně vítězů.

Lillehammer - Závod Světového poháru sdruženářů v Lillehammeru vyhrál domácí Espen Andersen před krajany Janem Schmidem a Jörgenem Graabakem.

Portyk odboural psychické problémy. Nefňukám, cíle mám nejvyšší, tvrdí sdruženář před olympiádou Portyk odboural psychické problémy. Nefňukám, cíle mám nejvyšší, tvrdí sdruženář před olympiádou Čtěte zde

Čtyřiadvacetiletý Andersen navázal v dějišti ZOH 1994 na vítězství z úvodního závodu SP v Ruce a po druhé výhře v sezoně i kariéře se dostal do čela průběžného pořadí.

Po vítězství ve skokanské části uhájil Andersen vedení v desetikilometrovém běhu, v němž mu pomohlo taktizování skupiny pronásledovatelů. Druhého Schmida porazil o 3,4 sekundy, Graabak zaostal o 4,2 sekundy a o jednu desetinu porazil ve spurtu německého mistra světa Johannese Rydzeka.

Velký posun zaznamenal v běžecké části Miroslav Dvořák, jenž byl po skoku čtyřicátý. Osmadvacátý Portyk zůstal "na svém". Ondřej Pažout obsadil 43. příčku, Lukáš Daněk po 39. pozici ve skoku do běhu nenastoupil.

SP v severské kombinaci v Lillehammeru (Norsko):

1. Andersen 26:25,1, 2. Schmid -3,4, 3. Graabak (všichni Nor.) -4,2, 4. Rydzek (Něm.) -4,3, 5. Pittin (It.) -7,1, 6. A. Watabe -7,7, 7. Jamamoto (oba Jap.) -14,4, 8. Braud (Fr.) -14,6, 9. Herola (Fin.) -15,0, 10. Denifl (Rak.) -20,7, …24. Dvořák -1:28,9, 28. Portyk -1:44,6, 43. Pažout -3:53,1, Daněk (všichni ČR) nenastoupil do běžecké části.

Průběžné pořadí SP (po 4 z 23 závodů): 1. Andersen 276, 2. A. Watabe 224, 3. Schmid 223, 4. Rydzek 222, 5. Hirvonen (Fin.) 171, 6. Graabak 155, …39. Dvořák 7, 47. Portyk 3.