Čeští sdruženáři mají první body, Světovému poháru v Lillehammeru ale vládli Norové

3. 12. 2017 15:40
Ve čtvrtém závodě Světového poháru dosáhli čeští sdruženáři na první body. V norském Lillehammeru obsadil Miroslav Dvořák 24. místo, Tomáš Portyk byl o čtyři příčky za ním. Dařilo se domácím borcům, kteří zabrali kompletní stupně vítězů.
Miroslav Dvořák a Tomáš Portyk získali první body v sezoně
Miroslav Dvořák a Tomáš Portyk získali první body v sezoně | Foto: ČTK

Lillehammer - Závod Světového poháru sdruženářů v Lillehammeru vyhrál domácí Espen Andersen před krajany Janem Schmidem a Jörgenem Graabakem.

Čtyřiadvacetiletý Andersen navázal v dějišti ZOH 1994 na vítězství z úvodního závodu SP v Ruce a po druhé výhře v sezoně i kariéře se dostal do čela průběžného pořadí.

Po vítězství ve skokanské části uhájil Andersen vedení v desetikilometrovém běhu, v němž mu pomohlo taktizování skupiny pronásledovatelů. Druhého Schmida porazil o 3,4 sekundy, Graabak zaostal o 4,2 sekundy a o jednu desetinu porazil ve spurtu německého mistra světa Johannese Rydzeka.

Velký posun zaznamenal v běžecké části Miroslav Dvořák, jenž byl po skoku čtyřicátý. Osmadvacátý Portyk zůstal "na svém". Ondřej Pažout obsadil 43. příčku, Lukáš Daněk po 39. pozici ve skoku do běhu nenastoupil.

SP v severské kombinaci v Lillehammeru (Norsko):

1. Andersen 26:25,1, 2. Schmid -3,4, 3. Graabak (všichni Nor.) -4,2, 4. Rydzek (Něm.) -4,3, 5. Pittin (It.) -7,1, 6. A. Watabe -7,7, 7. Jamamoto (oba Jap.) -14,4, 8. Braud (Fr.) -14,6, 9. Herola (Fin.) -15,0, 10. Denifl (Rak.) -20,7, …24. Dvořák -1:28,9, 28. Portyk -1:44,6, 43. Pažout -3:53,1, Daněk (všichni ČR) nenastoupil do běžecké části.

Průběžné pořadí SP (po 4 z 23 závodů): 1. Andersen 276, 2. A. Watabe 224, 3. Schmid 223, 4. Rydzek 222, 5. Hirvonen (Fin.) 171, 6. Graabak 155, …39. Dvořák 7, 47. Portyk 3.