Čeští skokani byli v Oslu v soutěži družstev opět sedmí

11. 3. 2017 18:17
Češi dnes skákali ve složení Viktor Polášek, Vojtěch Štursa, Jakub Janda a Roman Koudelka.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Oslo - Čeští skokani na lyžích obsadili v soutěži družstev ve Světovém poháru v Oslu stejně jako před týdnem na mistrovství světa v Lahti sedmé místo. Na Holmenkollenu vyhráli Rakušané před Němci a světovými šampiony Poláky.

Češi dnes skákali ve složení Viktor Polášek, Vojtěch Štursa, Jakub Janda a Roman Koudelka. Štursa nahradil oproti MS v sestavě Tomáše Vančuru, jenž jako jediný z pětice neuspěl v páteční kvalifikaci na nedělní individuální závod.

České družstvo nasbíralo 841,8 bodu. Na rozdíl od Lahti, kde se dělilo o sedmé místo s Japonskem, dnes měli Češi téměř čtyřicetibodový náskok před osmým Švýcarskem.

Rakušané se v soutěži družstev radovali z výhry po čtrnácti závodech poprvé od Planice 2014. Se ziskem 999,7 bodu porazili o 12,5 bodu Němce, třetí mistři světa Poláci prohráli souboj o stříbro o pouhých pět desetin bodu.

Rakušany dotáhl k vítězství dvojnásobný světový šampion z Lahti Stefan Kraft, jenž se zároveň dostal do čela nové série Raw Air. Do ní se započítává všech šestnáct skoků během deseti dnů na norských můstcích včetně kvalifikací a právě soutěží družstev. Vítěz série získá prémii 60.000 eur (1,6 milionu korun).