reklama

Finále MS bez českých snowboardistů. Pančochová a spol. končí v kvalifikaci

Šárka Pančochová Šárka Pančochová autor: Barbora Berdychová / Red Bull Content Pool
Sobotní finále slopestylu na mistrovství světa v Sierra Nevadě se obejde bez české účasti. Všech pět český snowboardistů včetně Šárky Pančochové neuspělo ve čtvrteční kvalifikaci.

Sierra Nevada - Bývalá vicemistryně světa ve slopestylu Šárka Pančochová dostala za první kvalifikační jízdu na mistrovství světa dvacet bodů, ve druhé se zlepšila pouze na 24,25, což stačilo na 24. místo z 33 startujících. Jde o její nejhorší výsledek na MS.

Pančochová skončila v Seiser Almu opět v kvalifikaci Pančochová skončila v Seiser Almu opět v kvalifikaci Čtěte zde

Mezi osmičku postupujících do finále se nevešla ani Kateřina Vojáčková, která ziskem 48 bodů obsadila v kvalifikaci 16. místo. Nejlepší výkon v kvalifikaci předvedla Japonka Mijabi Onicukaová, která dostala 93 bodů.

Kvalifikace mužů byla rozdělena na dvě skupiny a z každé postoupilo osm nejlepších. Petr Horák si za druhou jízdu vysloužil 65,75 bodu a od postupu ho dělilo šest bodů. Celkově skončil na 21. pozici. Jeho skupinu vyhrál Švéd Mans Hedberg ziskem 90,25 bodu.

V druhé kvalifikační skupině měl Jan Nečas 21,75 bodu a obsadil 49. místo. O dvě místa za ním byl Daniel Porkert ziskem 18,25 bodu. Nejlepší jízdu dne předvedl Novozélanďan Carlos Garcia Knight (94,25).

reklama