reklama

Další ošklivý pád a zranění v obličeji. Na šití musela i hvězdná rivalka Ledecké

autor: Repro TV
Pouhé čtyři dny po nebezpečném karambolu Ester Ledecké postihl při závodu Světového poháru ošklivý pád další skvělou lyžařku. Také trojnásobná mistryně světa Wendy Holdenerová utrpěla zranění v obličeji a musela na šití.

Vítězka tří závodů Světového poháru se pustila do úterního obřího slalomu v italském Kronplatzu s číslem devět, do cíle však nedorazila.

Ledecká po pádu: Jako by mě přejel náklaďák. Ještě pár dní se budu fotit jen zezadu Ledecká po pádu: Jako by mě přejel náklaďák. Ještě pár dní se budu fotit jen zezadu Čtěte zde

Po čtyřiceti vteřinách jízdy se jí totiž zařízla lyže, pád ji vymrštil vpřed a Holdenerová se několik dlouhých desítek metrů klouzala bezvládně po ledovém svahu.

Švýcarská závodnice skončila otřesená kousek od záchranných sítí, po chvíli se za pomoci pořadatelů postavila na nohy. Musela však vyhledat lékařskou péči.

"Měla jsem štěstí v neštěstí. Trošku mě bolí hlava a mám nateklý ret, který mi museli zašívat," prozradila sedmadvacetiletá lyžařka v rozhovoru pro stanici SRF, že musela podstoupit stejný zákrok jako Ledecká. "Ale teď se mi aspoň vyplatí nosit roušku," glosovala Holdenerová vtipně.

Že ji humor neopustil, dokázala vzápětí i snímkem na Instagramu, kde jsou dobře vidět odřeniny na jejím obličeji. "Měli byste vidět toho druhého," připsala a přidala symbol boxerské rukavice.

Holdenerová debutovala ve Světovém poháru v roce 2010 a od té doby si připsala 39 umístění na stupních vítězů.

Kromě tří titulů mistryně světa je i olympijskou vítězkou z Pchjongčchangu, když byla součástí vítězného týmu v závodu družstev. Z her v Jižní Koreji má doma i stříbro ze slalomu a bronz z kombinace.

V těchto týdnech se však rodačce z Unteribergu příliš nedaří, z posledních čtyř startů ve Světovém poháru se jen jednou dostala do cíle.

Bezpečnost sjezdařů? Tratě holek už jsou za hranou, ale Ester pád nakopne, věří Krýzl Bezpečnost sjezdařů? Tratě holek už jsou za hranou, ale Ester pád nakopne, věří Krýzl Čtěte zde
reklama