reklama

Další sražený Čech na běžkách. Ital pak Černému ještě nadával, nakonec se ale omluvil

Ondřej Černý na trati sprintu při MS v Oberstdorfu Ondřej Černý na trati sprintu při MS v Oberstdorfu autor: Czech Ski and Snowboard
Slibné naděje na postup do semifinále sprintu na světovém šampionátu zhasly pro běžce na lyžích Ondřeje Černého poté, co jednadvacetiletého českého mladíka srazil v Oberstdorfu při snaze o předjetí Francesco de Fabiani. V cíli mu pak Ital ještě spílal.

"Při vyjetí za mnou přišel a omluvil se, že jednal v emocích," řekl Černý v rozhovoru na webu svazu.

"Na jednu stranu ho chápu, na druhou stranu k tomu nemuselo dojít. Mrzí mě to, ale i tak jsem s výsledkem i výkonem spokojen," doplnil.

Specialista na sprinty Černý obsadil 21. místo, což je i jeho maximum ve Světovém poháru. Z kvalifikace postoupil ze 14. pozice a ve čtvrtfinále se držel své taktiky: začal zezadu a zkusil zaútočit v kopcích. "To mi vycházelo," komentoval skutečnost, že v půlce okruhu dlouhého 1500 metrů vedl.

Jeho naděje zhatila kolize s De Fabianim. Ital se před něj tlačil v kopci z levé strany, kde už neměl místo. Spadl, "hodil rybičku" a srazil i Černého.

"Nemohl se tam vejít. Jen si říkám, že jsem měl tu stopu dřív zavřít, pak by ho ani nenapadlo mě obíhat. Kdyby k tomu nedošlo, mohl jsem bojovat o semifinále," litoval běžec.

Incident přišel jen dva týdny poté, co na světovém šampionátu do 23 let srazila ve finále sprintu v cílové rovince ruská lyžařka Terezu Beranovou, která v té chvíli jela na vedoucí pozici.

Beranová se představila i dnes na "dospělém" mistrovství světa, skončila však rovněž ve čtvrtfinále.

Rusové i Švédi mi psali "moc hezké" zprávy, říká Beranová po bolestivém MS juniorů Rusové i Švédi mi psali "moc hezké" zprávy, říká Beranová po bolestivém MS juniorů Čtěte zde
reklama