Skokan Štursa si desátým místem v Lillehammeru vylepšil osobní maximum

Aktualizováno 10. 12. 2016 18:24
Závod Světového poháru ve skocích na lyžích v Lillehammeru se z Čechů nejvíce povedl Vojtěchu Štursovi, který skončil desátý, čímž vylepšil své maximum. Bodovali také Jakub Janda, Lukáš Hlava a Tomáš Vančura. Roman Koudelka do druhého kola nepostoupil.
Vojtěch Štursa
Vojtěch Štursa | Foto: ČTK

Lillehammer - Skokan na lyžích Vojtěch Štursa vylepšil desátým místem v závodu Světového poháru v Lillehammeru své osobní i letošní české maximum. Bodovali také Jakub Janda, Lukáš Hlava a Tomáš Vančura, do druhého kola nepostoupil z české pětice pouze Roman Koudelka. Potřetí v sezoně vyhrál vyhrál Slovinec Domen Prevc a upevnil si vedení v seriálu.

Jednadvacetiletý Štursa, jehož dosavadním nejlepším výsledkem v SP bylo 28. místo z předchozího závodu v Klingenthalu, se po prvním kole díky 132 metrům dělil o 12. příčku. Ve druhém ještě dva metry přidal a poprvé v kariéře se dostal do elitní desítky. V průběžném hodnocení se posunul na 23. místo a je z Čechů nejlepší.

Janda byl po prvním pokusu těsně před Štursou, nakonec skončil dvacátý. Oproti prvnímu kolu si pohoršil i celkově šestadvacátý Hlava. Vančura, jenž se jako poslední vešel mezi nejlepší třicítku, obsadil 29. místo. Koudelkovi, který se 17. místem v Ruce postaral o dosavadní nejlepší letošní český výsledek, scházely po prvním kole na Vančuru necelé tři body.

Lídr seriálu Prevc potvrdil v husté mlze skvělou formu a díky dvěma nejdelším skokům dne za hranici 140 metrů vyhrál třetí závod sezony ze čtyř. Druhého Nora Daniela Andreho Tandeho porazil o více než dvacet bodů, třetí skončil Rakušan Stefan Kraft. Všichni tři si zopakovali umístění z Klingenthalu.