reklama

Družstvo sdruženářů bylo při závodě Světového poháru v Lillehammeru osmé

Sdruženář Tomáš Portyk. Sdruženář Tomáš Portyk. autor: ČTK
Čeští sdruženáři Miroslav Dvořák, Lukáš Daněk, Ondřej Pažout a Tomáš Portyk skončili v prvním závodu družstev v sezoně Světového poháru v Lillehammeru osmí. Zvítězili domácí Norové před mistry světa Němci.

Lillehammer - Čeští reprezentanti obsadili ve skokanské části závodu sedmé místo, které drželi v úvodních třech úsecích běhu na 4×5 km. V závěrečných kilometrech svedl finišman Portyk s Itálií a USA souboj o sedmou pozici, v němž nestačil na Itala Alessandra Pittina, ale porazil Američana Taylora Fletchera.

Portyk odboural psychické problémy. Nefňukám, cíle mám nejvyšší, tvrdí sdruženář před olympiádou Portyk odboural psychické problémy. Nefňukám, cíle mám nejvyšší, tvrdí sdruženář před olympiádou Čtěte zde

Závod se rozhodoval v cílové rovince, kde ve spurtu předčil domácí Jörgen Graabak německého finišmana Fabiana Riessleho. Němci nevyhráli závod družstev v severské kombinaci poprvé od března 2016. Na třetím místě dovezl francouzský tým bývalý trojnásobný vítěz SP Jason Lamy Chappuis.

Před únorovými olympijskými hrami v Pchjongčchangu se jede ještě v lednu závod družstev ve francouzském Chaux-Neuve. V neděli je v Lillehammeru na programu čtvrtý individuální závod sezony, v němž budou Češi útočit na první body.

SP v severské kombinaci v Lillehammeru (Norsko) - družstva:

1. Norsko (Schmid, Andersen, Riiber, Graabak) 50:46,0, 2. Německo (Frenzel, Rydzek, Geiger, Riessle) -1,7, 3. Francie (Braud, Laheurte, Gerard, Lamy Chappuis) -21,4, 4. Finsko -22,0, 5. Japonsko -29,1, 6. Rakousko -1:47,1, …8. Česko (Dvořák, Daněk, Pažout, Portyk) -3:23,9.

reklama