reklama

Dva dny po titulu mistra světa slaví Hirscher už šestý malý glóbus pro krále slalomu

Marcel Hirscher má už ve čtvrtfinále stockholmského závodu jistý malý glóbus. Marcel Hirscher má už ve čtvrtfinále stockholmského závodu jistý malý glóbus. autor: Reuters
Dva dny po zisku zlaté medaile na mistrovství světa získal rakouský lyžař Marcel Hirscher předčasně už šestý malý křišťálový glóbus za hodnocení slalomu ve Světovém poháru.

Rozhodl o tom v městském závodu ve Stockholmu díky postupu do čtvrtfinále. Ve zbývajících dvou slalomech SP už nemůže být předstižen.

V neděli ve švédském Aare devětadvacetiletý Hirscher vybojoval potřetí titul slalomářského mistra světa. Dnes s předstihem rozhodl souboj o malý glóbus, o který ho jen teoreticky mohl ve zbytku sezony připravit jediný soupeř: Francouz Clément Noël.

Po dnešku má Hirscher křišťálových glóbů už osmnáct a je na nejlepší cestě, aby v této sezoně přidal ještě velký za celkové prvenství a malý za obří slalom.

Ve čtvrtfinále poté po chybě na skoku již nedohnal půlsekundovou ztrátu na Švýcara Ramona Zenhäuserna, pozdějšího vítěze závodu.

"Souboj s Ramonem, to je jako souboj Davida s Goliášem," složil Hirscher poklonu nejlepšímu lyžaři v paralelních závodech v současnosti s narážkou na jeho vysokou postavu. "Jsem rád, že jsem s ním dokázal držet krok. Dopadlo to pro mě super. Mám glóbus a to byl jeden z důvodů, proč jsem sem přijel," řekl Hirscher.

SP v sjezdovém lyžování ve Stockholmu - paralelní slalom:

Muži: 1. Zenhäusern (Švýc.), 2. Myhrer (Švéd.), 3. Schwarz (Rak.), 4. Yule (Švýc.), 5. Foss-Solevaag (Nor.), 6. Mölgg (It.), 7. Pinturault (Fr.), 8. Hirscher (Rak.).

Průběžné pořadí slalomu (po 10 z 12 závodů): 1. Hirscher 708, 2. Yule 446, 3. Noël (Fr.) 419, 4. Schwarz 411, 5. Kristoffersen (Nor.) 391, 6. Pinturault 385.

Průběžné pořadí SP (po 27 z 39 závodů): 1. Hirscher 1248, 2. Pinturault 768, 3. Kristoffersen 693, 4. Schwarz 560, 5. Paris (It.) 550, 6. Kriechmayr (Rak.) 515, …143. Zabystřan (ČR) 4.

reklama