Cílovou fotku si může Samková pověsit na zeď. Díky úchvatnému finiši bere zlato

24. 1. 2021 15:11
Snowboardcrossařka Eva Samková vybojovala patnácté vítězství ve Světovém poháru. Úřadující mistryně světa dnes vyhrála v italské Chiese po skvělém závěru finále, ve kterém jela dlouho čtvrtá.
Podívejte se na vítěznou jízdu Evy Samkové. Ve finále | Video: Sport

Po startu česká reprezentantka zaostávala a měla na čelo sekundovou ztrátu. Před cílovou rovinkou ale soupeřky podjela v pravotočivé zatáčce a zvítězila těsně před Američankou Faye Guliniovou a Julií Pereiraovou de Sousaovou z Francie. O vítězce závodu přitom rozhodla až cílová fotografie.

"Byla jsem čtvrtá a lehce nervózní, že už to asi nedotáhnu. Měly jsme stejné seskupení holek ve finále jako včera, jelo se s nimi super, jezdí výborně, takový těsný závod, to je radost," neskrývala v cíli radost Samková. "O tom je náš sport, to je na něm nejhezčí. Jste čtvrtá po startu a první v cíli."

Olympijská vítězka ze Soči triumfovala v závodu Světového poháru poprvé od prosince 2019, kdy byla nejrychlejší v rakouském Montafonu.

V osmifinále dojela Samková druhá a vyhrála čtvrtfinále i semifinále, i když v něm jela na druhém mezičasu až na třetí pozici.

Finálovou výhrou navázala na třetí místo z úvodního závodu, který se jel v Chiese v sobotu a v němž naopak neudržela vedení po startu. "Poučila jsem se z něj," řekla Samková. Po dvou závodech je se 160 body v čele průběžného pořadí spolu s Guliniovou.

Zkrácený seriál SP by měl mít už jen dvě zastávky. V březnu by se mělo závodit v gruzínském Bakuriani a poté ve švýcarském Veyssonaz.

Dalším závodem pro Samkovou a spol. tak bude mistrovství světa, které se od 11. do 13. února uskuteční ve švédském středisku Idre Fjäll.

Tým Evy Samkové po vítězné finálové jízdě
Tým Evy Samkové po vítězné finálové jízdě | Foto: Czech SBX Team

Závody SP ve snowboardcrossu v Chiese (Itálie):

Muži:

1. Hämmerle (Rak.) 2. Surget (Fr.), 3. Kearney (USA), 4. Vedder (USA), …33. Kubičík (ČR).

Průběžné pořadí SP (po 2 závodech): 1. De Blois (Niz.) 129, 2. Hämmerle 120, 3. Grondin (Kan.) 112.

Ženy:

1. Samková (ČR), 2. Guliniová (USA), 3. Pereiraová de Sousaová (Fr.), 4. Moioliová (It.), …v rozjížďkách 33. Hopjáková (ČR).

Průběžné pořadí SP (po 2 závodech): 1. Samková 160, 2. Guliniová 160, 3. Moioliová 150.

Moje místo: Eva Samková | Video: Red Bull