reklama

Cílovou fotku si může Samková pověsit na zeď. Díky úchvatnému finiši bere zlato

Podívejte se na vítěznou jízdu Evy Samkové. Ve finále Sport |  01:42
Snowboardcrossařka Eva Samková vybojovala patnácté vítězství ve Světovém poháru. Úřadující mistryně světa dnes vyhrála v italské Chiese po skvělém závěru finále, ve kterém jela dlouho čtvrtá.

Po startu česká reprezentantka zaostávala a měla na čelo sekundovou ztrátu. Před cílovou rovinkou ale soupeřky podjela v pravotočivé zatáčce a zvítězila těsně před Američankou Faye Guliniovou a Julií Pereiraovou de Sousaovou z Francie. O vítězce závodu přitom rozhodla až cílová fotografie. 

První závody a hned medaile. Samková si z italského Chiese veze bronz První závody a hned medaile. Samková si z italského Chiese veze bronz Čtěte zde

"Byla jsem čtvrtá a lehce nervózní, že už to asi nedotáhnu. Měly jsme stejné seskupení holek ve finále jako včera, jelo se s nimi super, jezdí výborně, takový těsný závod, to je radost," neskrývala v cíli radost Samková. "O tom je náš sport, to je na něm nejhezčí. Jste čtvrtá po startu a první v cíli."

Olympijská vítězka ze Soči triumfovala v závodu Světového poháru poprvé od prosince 2019, kdy byla nejrychlejší v rakouském Montafonu.

V osmifinále dojela Samková druhá a vyhrála čtvrtfinále i semifinále, i když v něm jela na druhém mezičasu až na třetí pozici.

Finálovou výhrou navázala na třetí místo z úvodního závodu, který se jel v Chiese v sobotu a v němž naopak neudržela vedení po startu. "Poučila jsem se z něj," řekla Samková. Po dvou závodech je se 160 body v čele průběžného pořadí spolu s Guliniovou.

Zkrácený seriál SP by měl mít už jen dvě zastávky. V březnu by se mělo závodit v gruzínském Bakuriani a poté ve švýcarském Veyssonaz.

Dalším závodem pro Samkovou a spol. tak bude mistrovství světa, které se od 11. do 13. února uskuteční ve švédském středisku Idre Fjäll.

Eva Samková po vítězném závodě v Chiese 2021 Tým Evy Samkové po vítězné finálové jízdě | Foto: Czech SBX Team

Závody SP ve snowboardcrossu v Chiese (Itálie):

Muži:

1. Hämmerle (Rak.) 2. Surget (Fr.), 3. Kearney (USA), 4. Vedder (USA), …33. Kubičík (ČR).

Průběžné pořadí SP (po 2 závodech): 1. De Blois (Niz.) 129, 2. Hämmerle 120, 3. Grondin (Kan.) 112.

Ženy:

1. Samková (ČR), 2. Guliniová (USA), 3. Pereiraová de Sousaová (Fr.), 4. Moioliová (It.), …v rozjížďkách 33. Hopjáková (ČR).

Průběžné pořadí SP (po 2 závodech): 1. Samková 160, 2. Guliniová 160, 3. Moioliová 150.

Moje místo: Eva Samková Red Bull |  04:11
reklama