reklama

Evropa, Amerika, Zéland. Samková strávila rok na cestách, teď líčí na medaili z MS

Eva Samková před sezonou 2018/19 Eva Samková před sezonou 2018/19 autor: Snow Nomads
Dvojnásobná olympijská medailistka Eva Samková má za sebou programově výjimečné jaro, velice pestré léto a před sebou náročnou podzimní přípravu na novou sezonu. Jejím vrcholem bude pro českou snowboardcrossařku začátkem února mistrovství světa v americkém Salt Lake City. "Medaile ze šampionátu mi pořád uniká, tak bych tuto nevydařenou sérii chtěla konečně změnit," usmívala se v rozhovoru pro Aktuálně.cz vítězka ze Soči a bronzová z Pchjongčchangu.

V čem bylo vaše jaro výjimečné?

V doprovodu České televize jsem se vydala na měsíční cestu napříč Evropou. Výsledkem bude cestovatelský seriál, v němž se představím na lyžích, jak lezu po skalách i po umělé stěně a v řadě dalších sportovních vystoupeních.

Jak jste si natáčení užívala?

Nechyběla zábava a v posledních dnech ani únava. Šlo však o novou výzvu v mém životě a celý projekt mě bavil. Seznámila jsem se i se zázemím České televize, a měla tak možnost navštívit jiný svět. Stejně spokojeni snad budou i diváci, kteří tento seriál budou moci na obrazovkách spatřit na začátku příštího roku.

A jak jste prožila letní měsíce?

Nejprve dovolenou v Americe. Vydala jsem se do Kalifornie za jednou mojí kamarádkou a procestovaly jsme část Spojených států. Spali jsme v autě nebo ve stanu, koupali se v řekách a lezly po horách. Po návratu domů jsem nechyběla na tradičním kempu pro děti na Lipně a potom jsem znovu odletěla za velkou louži, tentokrát na Nový Zéland.

Proč jste se vydala k protinožcům?

Především za přípravou na novou sezonu, ale také za juniory, kteří tam bojovali na svém mistrovství světa. Stala jsem se součástí trenérského týmu, což byla pro všechny velká zkušenost. Mohu říct, že mě tato práce bavila, ráda jsem každému poskytla rady a předávala své dosavadní poznatky.

Máte podobně bohatý program i v těchto dnech. Jak se cítíte?

Sezona pro nás začala soustředěním v italském Stelviu a dalších pět kempů nás do konce roku ještě čeká. Hodně však bude záležet na sněhových podmínkách. Trenér zatím netají, že je se mnou spokojen, což mě samozřejmě těší a jen si přeju, aby mě nepřibrzdily nějako zdravotní problémy.

"Závodní pošuk" Ledecká spory kolem nové smlouvy neřeší "Závodní pošuk" Ledecká spory kolem nové smlouvy neřeší Čtěte zde

A jsme u vašich ramen…

Jsou v pořádku, i když samozřejmě ve stoprocentním stavu nebudou asi nikdy. Příjemnou novinkou je můj úzký kontakt s jednou fyzioterapeutkou z Dukly, která se mnou pojede i na soustředění. Na ramenech tedy pracujeme, i když pochopitelně není vyloučeno, že zase mohou vypadnout. Pokud nebude nutná operace, tak mě to však nevadí. Mám to už za sebou a umím si s tím poradit. Druhý den už zase můžu jet.

Kdy vás čekají první závody?

Ve druhé polovině prosince v Rakousku a Itálii to budou závody Světového poháru, v lednu závěrečná příprava na světový šampionát a potom až do března další tři pohárová vystoupení.

S jakými záměry do nové sezony vstupujete?

Netajím, že na mistrovství světa, které se koná jen jednou za dva roky, chci doplnit svoji medailovou sbírku. Uskuteční se v americkém Solitude, kde to znám, před dvěma lety jsem tam vyhrála závod Světového poháru, takže mi bude stačit týden na potřebné zabydlení. Pokud jde o Světové poháry, tak bych se také samozřejmě nezlobila za pozici na některé z vyšších příček.

A jak daleko jste se studiem?

Školu jsem zatím přerušila, takže taky pohoda. (smích)

Svatby, pláže i tvrdá dřina. Co odpoví sněhové královny, až se jich zima zeptá? Svatby, pláže i tvrdá dřina. Co odpoví sněhové královny, až se jich zima zeptá? Prohlédněte zde
reklama