Fenomenální Vonnová vyhrála v Ga-Pa i druhý sjezd a útočí na Stenmarkův rekord

4. 2. 2018 14:40
Americká sjezdařka Lindsey Vonnová ovládla i druhý sjezd v Ga-Pa oslavila 81. vítězství ve Světovém poháru. Už jen pět triumfů ji dělí od vyrovnání rekordního zápisu Švéda Ingemara Stenmarka.
Stupně vítězů při nedělním sjezdu v Ga-Pa obsadily Lindsey Vonnová (uprostřed), Sofia Goggiaová (vlevo) a Tina Weiratherová. | Foto: Reuters

Garmisch-Partenkirchen - Také druhý sjezd v Garmisch-Partenkirchenu ovládla americká lyžařka Lindsey Vonnová a slaví 81. vítězství ve Světovém poháru. Druhou Italku Sofii Goggiaovou porazila o 11 setin sekundy, o další setinu zpět skončila třetí Tina Weiratherová z Lichtenštejnska.

Na proslulé sjezdovce Kandahar triumfovala třiatřicetiletá Vonnová už podeváté a v průběžném pořadí disciplíny ztrácí na vedoucí Goggiaovou už jen 23 bodů. Celkově dál bezpečně vede Američanka Mikaela Shiffrinová, která dala přednost přípravě na olympijské hry v Pchjongčchangu. Vonnová už je v SP desátá.

Dlouholetá královna rychlostních disciplín Vonnová vyhrála v olympijské sezoně třetí sjezd a čtvrtý závod. V historickém pořadí alpských lyžařů se olympijská vítězka ve sjezdu z Vancouveru 2010 opět přiblížila Švédovi Ingemaru Stenmarkovi, který zvítězil v rekordních 86 závodech SP.

"Nemohu tomu uvěřit - 81 vítězství! Ten rekord se blíží, ale nebude to jednoduché. Po olympiádě se na něj určitě zaměřím, ale teď mají přednost olympijské hry," prohlásila Vonnová.

Goggiaová, která s ní v sobotu prohrála o dvě setiny, doufá, že se jí v Pchjongčchangu povede odplata. "V Koreji si ty setinky vezmu zpátky. Ten souboj mě pohání kupředu," uvedla k vyrovnaným duelům s Vonnovou.

"Po pádu v Cortině jezdím dobře, to je důležité pro sebevědomí. Loni jsem v Koreji vyhrála, ale teď je všechno jinak. Budu se snažit si to užít. Olympiáda je pro mě jenom část mojí cesty, nezáleží na tom, jestli vyhraju medaili, nebo ne," řekla Italka, která vyhrála na začátku roku sjezdy v Bad Kleinkirchheimu a Cortině.

Závod SP ve sjezdovém lyžování v Garmisch-Partenkirchenu (Německo):

Ženy - sjezd:

1. Vonnová (USA) 1:37,92, 2. Goggiaová (It.) -0,11, 3. Weiratherová (Licht.) -0,12, 4. Venierová (Rak.) -0,37, 5. Gisinová (Švýc.) -0,57, 6. Mowinckelová (Nor.) -0,65, 7. Schmidhoferová (Rak.) -0,87, 8. Johnsonová (USA) -0,88, 9. Rebensburgová (Něm.) -0,97, 10. Delagová (It.) -1,01.

Průběžné pořadí sjezdu (po 7 závodech): 1. Goggiaová 429, 2. Vonnová 406, 3. Weiratherová 358, 4. Hütterová (Rak.) 272, 5. Shiffrinová (USA) 256, 6. Gisinová 240, …25. Ledecká (ČR) 70.

Průběžné pořadí SP (po 31 závodech): 1. Shiffrinová 1513, 2. Holdenerová (Švýc.) 842, 3. Rebensburgová 767, 4. Vlhová (SR) 754, 5. Goggiaová 730, 6. Weiratherová 697, …68. Ledecká 77, 110. Capová 12, 115. Pauláthová 8, 116. Dubovská (všechny ČR) 7.