Freitag si výhrou ve zkráceném závodě upevnil vedení, čeští skokani se nadále trápí

10. 12. 2017 18:40
Čeští skokani na lyžích podruhé za sebou v závodě Světového poháru nebodovali. V Německu doplatili na zadní vítr, zkrácený jednokolový závod ovládl domácí Richard Freitag a upevnil si vedení v celkovém seriálu.
Richard Freitag si po výhře v Titisee pojistil vedení ve Světovém poháru.
Richard Freitag si po výhře v Titisee pojistil vedení ve Světovém poháru. | Foto: Reuters

Titisee-Neustadt - Jednokolový závod Světového poháru ve skocích na lyžích v německém Titisee-Neustadtu vyhrál domácí Richard Freitag a upevnil si vedení v seriálu. Čeští reprezentanti doplatili na zadní vítr a podruhé za sebou nebodovali. Nejlepší z nich Vojtěch Štursa obsadil 34. místo.

Závod vůbec nevyšel české jedničce Romanu Koudelkovi, který skočil 95 metrů a skončil na 47. příčce. O místo lépe dopadl Lukáš Hlava.

Kvůli silnému větru hrozilo, že bude dnešní závod zrušen, nakonec se povedlo odskákat se zpožděním alespoň jedno kolo. Na stupních vítězů se seřadilo vedoucí trio Světového poháru, které skákalo jako poslední a těžilo ze zlepšených povětrnostních podmínek.

Freitag doletěl suverénně nejdál. Výkon 145 metrů mu zajistil sedmé vítězství v kariéře a druhé v sezoně po nedávném triumfu v Nižním Tagilu. Druhý skončil jeho krajan Andreas Wellinger s odstupem 2,4 bodu a třetí byl Nor Daniel Andre Tande. Němečtí skokani ovládli uplynulé tři závody a v posledních dvou vybojovali double.

Průběžné pořadí vede Freitag o 51 bodů před Wellingerem, třetí Tande ztrácí na lídra 90 bodů.

Závod SP ve skocích na lyžích v Titisee-Neustadtu (Německo):

1. Freitag 128,4 b. (145 m), 2. Wellinger (oba Něm.) 126,0 (139,5), 3. Tande (Nor.) 122,5 (135,5), 4. D. Kobajaši (Jap.) 120,9 (137,5), 5. Johansson (Nor.) 119,1 (130,5), 6. Stoch (Pol.) 114,5 (130,5), 7. Forfang (Nor.) 113,5 (130), 8. Schmid (Něm.) 113,0 (133), 9. Damjan (Slovin.) 112,8 (129,5), 10. Kasai (Jap.) 112,6 (130), …34. Štursa 75,5 (103,5), 46. Hlava 60,7 (103,5), 47. Koudelka (všichni ČR) 54,8 (95).

Průběžné pořadí (po 5 z 23 závodů): 1. Freitag 370, 2. Wellinger 319, 3. Tande 280, 4. Kraft (Rak.) 212, 5. Forfang 205, 6. Stoch 183, …44. Štursa 3.