reklama

Hvězda je zpátky. Ještě nejsem odepsaná, vzkazuje Vonnová soupeřkám

Lindsey Vonnová Lindsey Vonnová autor: Reuters
Americká sjezdařka Lindsey Vonnová se o víkendu hodlá vrátit na sjezdovky a ve Svatém Antonu plánuje zahájit hon za rekordním počtem výher ve Světovém poháru.

Čtyřiatřicetiletá hvězda, která si v listopadu při tréninku poranila koleno, s největší pravděpodobností se zpožděním vstoupí do sezony sobotním sjezdem. V neděli je v Rakousku na programu superobří slalom.

"Ještě nejsem odepsaná! Bylo to náročných šest týdnů, ale jsem zpátky na lyžích a nadšená, že mohu zase do startovní brány. Uvidíme se o víkendu ve Svatém Antonu," napsala dnes Vonnová na instagramu, kde připojila i video z tréninku.

Nejúspěšnější žena v historii Světového poháru původně chtěla po této sezoně ukončit kariéru, i kdyby se jí nepovedlo splnit poslední cíl - překonání absolutního rekordu Ingemara Stenmarka. Od švédské legendy, která v SP vyhrála 86 závodů, ji dělí čtyři vítězství. Po zranění se ale Vonnová rozmyslela a minimálně v Lake Louise chce startovat i v další sezoně.

Program ve Svatém Antonu začne od čtvrtka tréninky. Kalendář Světového poháru pak nabídne tři víkendy věnované rychlostním disciplínám. Z Rakouska se lyžařky přesunou do Cortiny d'Ampezzo a poté do Garmisch-Partenkirchenu.

Ošklivé zranění i nová láska. Tak se Vonnová připravuje na poslední sezonu kariéry Ošklivé zranění i nová láska. Tak se Vonnová připravuje na poslední sezonu kariéry Prohlédněte zde
reklama