reklama

Chybí Koudelka i zkušenosti, mrzí Jandu. Na MS v letech věří nebojácnému Sakalovi

Filip Sakala Filip Sakala autor: ČTK
Čeští skokani na lyžích zahájili letošní sezonu závody v Polsku a ve Finsku. Ve Wisle skončili všichni v kvalifikaci a v družstvech obsadilo kvarteto Sakala, Polášek, Štursa a Kožíšek poslední místo. V Ruce se tři představili v prvním kole a nejlepší byl Polášek na 36. místě. "Čekal jsem lepší výsledky," říká Jakub Janda, bývalý vynikající skokan a současný předseda tohoto lyžařského úseku.

Proběhla příprava na sezonu bez větších komplikací?

V současné složité době v rámci možností, dokonce lze říci, že na vysoké úrovni. Vedení našeho úseku se maximálně snažilo poskytnout reprezentantům veškerý komfort. Finální část přípravy se uskutečnila v Zakopaném a žádná velká komplikace se řešit nemusela.

S jakými záměry jste do prvních závodů vstupovali?

Určitě s nadějí na bodové zisky za umístění do třicátého místa. Oporou měl být zase Roman Koudelka, ale ten si při tréninku trochu poranil koleno a po jeho vyléčení se chystá na první start až 18. prosince v Engelbergu. Byla to pro nás citelná ztráta, která se projevila hlavně při prvních závodech v Polsku.

Čekali jste lepší výsledky?

Určitě! A navíc ve Finsku po pozitivním testu Sakaly na koronavirus jsme museli vynechat nedělní závod a všichni museli do karantény. Zůstali v hotelu, každý ve svém pokoji, ale naštěstí po původní hrozbě, že tam budou muset zůstat skoro týden, se situace změnila a včera se vrátili do Prahy. Nezúčastní se ani dalšího závodu Světového poháru v Rusku, přednost dostane příprava na mistrovství světa v letech.

Co všechno se na výkonech českého kvarteta podepsalo?

Spory na Slovensku eskalovaly. Vlhová a další lyžaři přešli do nového svazu Spory na Slovensku eskalovaly. Vlhová a další lyžaři přešli do nového svazu Čtěte zde

Všichni mají za sebou málo závodů s mezinárodní účastí, což vždy přináší částečnou nedůvěru ve vlastní síly. Moc chyběl Koudelka, se svými bohatými zkušenostmi lídr našeho týmu. A v neposlední řadě i to, že se skákalo na můstku K 120 a v přípravě trénovali na můstku K 90, takže přicházely chyby.

Vidíte nějakou cestu ke zlepšení současné situace?

Chce to svědomitě trénovat a dostat se z určitého tlaku do potřebné pohody, kterou lze získat nějakým pěkným výsledkem. A především věřím, že zlepšení nastane s návratem Koudelky.

S jakým vysvědčením z blížícího se mistrovství světa v letech ve slovinské Planici byste byl spokojen?

S medailí (úsměv). Ale teď vážně: s každým postupem do druhého kola, tedy do elitní třicítky. Největší šanci má Sakala, který je výborný letec a po slavném tátovi převzal nebojácnost. Prosadit by se měl i Kožíšek. Jinak jsme rádi, že šampionát se o jeden týden posunul, uskuteční se od 10. do 13. prosince. Budeme proto mít víc času na přípravu, zřejmě v Polsku.

A v jakém světle vidíte celou letošní sezonu?

V této chvíli si vůbec neumím představit, jak asi bude vypadat. Všechno je zatím ve velkých otaznících a zůstává jen přání, aby probíhala ve zdraví sportovců a v takových podmínkách, na které jsme z minulých let zvyklí.

Dal jsem do toho vše, ale tělo návrat nevydrží. Gisinovi hrozivý pád ukončil kariéru Dal jsem do toho vše, ale tělo návrat nevydrží. Gisinovi hrozivý pád ukončil kariéru Čtěte zde
reklama