Janda se do závodu ve Wisle nekvalifikoval, rozloučí se v družstvech

17. 11. 2017 19:16
Až 64. místo si připsal při rozlučce s kariérou skokan na lyžích Jakub Janda. V kvalifikaci závodu ve Wisle tedy neuspěl a naposledy se představí v sobotních družstvech.
Jakub Janda
Jakub Janda | Foto: CPA Eduard Erben

Wisla (Polsko) - "Skákající poslanec" Jakub Janda se nekvalifikoval do nedělního úvodního individuálního závodu Světového poháru ve Wisle. Dvojnásobný medailista z mistrovství světa se tak s kariérou rozloučí v sobotním závodu družstev. V neděli budou skákat Roman Koudelka a Lukáš Hlava.

Vítěz Světového poháru a Turné čtyř můstků Janda končí sportovní kariéru kvůli tomu, že byl v říjnu zvolen do Poslanecké sněmovny. V posledních čtrnácti dnech se už seznamoval s prací poslance a před příjezdem do Polska trénoval naposledy o týden dříve v německém Klingenthalu.

V dnešní kvalifikaci skočil devětatřicetiletý Janda 106 metrů a obsadil 64. místo ze 72 startujících. O dvě příčky za ním skončil Vojtěch Štursa, jenž skočil 114 metrů, ale po dopadu se mu rozjely lyže a dvaadvacetiletý Čech upadl. Protože nemohl vstát, zavolal si pomoc a z dojezdového prostoru odkulhal s pomocí zdravotníků.

Z českého kvarteta předvedl podle očekávání nejlepší výkon Koudelka, jenž se díky 117 m bezpečně kvalifikoval jako jednatřicátý. Hlava (112,5 m) prošel do nedělního závodu ze 48. pozice.

Kvalifikaci vyhrál nejdelším skokem 129,5 m Rakušan Stefan Kraft.