reklama

Jeď už zase na lyže, modlí se soupeřky Ledecké. Měly ze mě radost, smála se Češka

Ester Ledecká Ester Ledecká autor: Ondřej Pýcha/Red Bull Content Pool
Skoro po roce jela závod na snowboardu a hned opět triumfovala. Ester Ledecká suverénně ovládla paralelní obří slalom Světového poháru v Cortině d'Ampezzo a její soupeřky doufají, že česká obojživelnice teď dá zase přednost lyžím.

V sezoně zatím závodila jen na sjezdovkách. Minulý týden se chystala na superobří slalomy ve Svatém Mořici, které se ale kvůli sněžení nekonaly. Proto měla i problém s tréninkem na snowboardu před Cortinou. "Neměla jsem moc šanci se tak rychle přehodit z lyží na snowboard," podotkla pětadvacetiletá Ledecká.

Skvělá Ledecká. V Itálii jasně triumfovala, snowboardistkám vládne i po roční pauze Skvělá Ledecká. V Itálii jasně triumfovala, snowboardistkám vládne i po roční pauze Čtěte zde

Na prkno si zvykala na Passu Monte Croce. "Chtěli jsme trénovat, i trénovali, ale sněhu bylo strašně moc, takže to bylo víc plácání než trénování. Ale dělali jsme, co jsme mohli," uvedla.

Následně měla problém se do Cortiny dostat. "Průsmyky byly zapadané nebo byly popadané stromy. Čekali jsme, jestli nás pustí," líčila.

Do střediska v Dolomitech se dostala v pátek. "Kopec jsem viděla před závodem poprvé po dvou letech. Jsem ráda, že se to povedlo a mohla jsem zase vyhrát," pochvalovala si.

Na sjezdovce Tondi Normale v nadmořské výšce přes dva tisíce metrů svištěla mezi brankami suverénně. "Mám ze závodu radost. Měla jsem nad jízdami kontrolu, byla jsem rychlá, ale jsou tam rezervy a je na čem pracovat," prohlásila.

Rozdílem třídy ovládla už kvalifikaci. "Mám výhodu, že mám rychlé prkno a dobrého servisáka, takže už se jenom vezu z kopce dolů. Kvalifikace se mi povedla, ale pořád mám co zlepšovat," zopakovala vítězka sedmnácti paralelních obřích slalomů v seriálu SP, mistryně světa i olympijská vítězka v této disciplíně.

Sáblíková jako modelka nebo svůdná Fernstädtová. Sportovní hvězdy nafotily kalendář Sáblíková jako modelka nebo svůdná Fernstädtová. Sportovní hvězdy nafotily kalendář Prohlédněte zde

Se soupeřkami se nestihla moc bavit. Po vítězství šla na dopingovou kontrolu a spěchala na hotel. "Slyšela jsem, že se dost ptaly, kdy už zase pojedu na lyže, tak nevím. Asi ze mě měly určitě hroznou radost," pronesla ironicky.

Snowboardistky si mohou oddechnout. Ve čtvrtek v Carezze Ledecká nepojede, jelikož se vrací na lyže. Od středy začnou tréninky sjezdu ve Val d'Isere, kde jsou v pátek a v sobotu na pořadu dva sjezdy a v neděli superobří slalom.

Zatím ovšem na lyže nemyslela. "Teď jsem byla snowboarďačka," potvrdila. O přípravu se stará její tým s trenéry Tomášem Bankem a nově Italem Franzem Gamperem, který v minulosti vedl třeba Nora Aksela Lunda Svindala. Z Cortiny by se měla přesunout na sjezdařský trénink a mohla by letět i vrtulníkem.

"Všude nasněžilo a je trošku složitý najít dobrou a tvrdou sjezdovku, kde bychom dobře potrénovali. Věřím, že najdou tu nejlepší alternativu a už se těším do Val d'Isere," doplnila.

Dekolt Plíškové i roztančená Samková. Tak si české sportovkyně užívají galavečery Dekolt Plíškové i roztančená Samková. Tak si české sportovkyně užívají galavečery Prohlédněte zde
reklama