reklama

Konec výmluv na helmy. Skokani hodlají napravit propadák z minulé sezony

ZOH 2018, skoky M střední můstek: Roman Koudelka ZOH 2018, skoky M střední můstek: Roman Koudelka autor: ČOV/Pavel Lebeda
Čeští skokané na lyžích chtějí se staronovým koučem Davidem Jiroutkem a novým vedením v čele s předsedou Jakubem Jandou napravit nevydařenou sezonu.

Mají jim pomoci i nové helmy, které nahradily hojně kritizovaný model z minulého roku. Nový ročník Světového poháru začne 16. listopadu kvalifikací v polské Wisle.

Minulý soutěžní rok byl pro české skokany jedním velkým trápením. Ve Světovém poháru se neprosadili a na ZOH v Koreji byla maximem dvě 25. místa Romana Koudelky. Průběžně si stěžovali také na vybavení, především na helmy, které byly výrazně objemnější než helmy soupeřů.

Na konci dubna bylo zvoleno nové vedení skokanského úseku v čele s někdejším vítězem Turné čtyř můstků Jandou. K reprezentačnímu týmu přišel David Jiroutek, který se po čtyřech letech vrátil z Ruska.

Pracoval mimo jiné na pozitivním naladění svých svěřenců. "Vznikla určitě dobrá parta, kterou si pamatuji z let, kdy ještě skákal předseda (Janda). Letní Grand Prix byla jen příprava, abychom zkusili psychiku s technickou stránkou porovnat s konkurencí. Některé výsledky se nám podařily, v některých věcech máme rezervy," řekl Jiroutek. Potěšilo ho třeba Koudelkovo třetí místo z Courchevelu.

Stesky na kvalitu vybavení by se v nadcházející sezoně neměly opakovat. "Kluci byli nadšeni z nových helem Uvex, které se nám podařilo díky Jakubovi (Jandovi) získat. Materiál je výborný," pochvaloval si kouč, který u reprezentace působil už v letech 2009 až 2014.

Janda věří, že se pokrok v zimě projeví. "Myslím, že tento tým má potenciál a že se loňská sezona nebude opakovat a budeme se radovat z dobrých výsledků," prohlásil. "Minimálně bych si představoval, aby každý závod dva byli v bodované třicítce," upřesnil.

V týmu pro Světový pohár jsou zatím Koudelka, Čestmír Kožíšek, Lukáš Hlava a Viktor Polášek. Vrcholem sezony bude vedle tradičního Turné čtyř můstků únorové mistrovství světa v rakouském Seefeldu.

Ošklivé zranění i nová láska. Tak se Vonnová připravuje na poslední sezonu kariéry Ošklivé zranění i nová láska. Tak se Vonnová připravuje na poslední sezonu kariéry Prohlédněte zde
reklama