Koudelka ani Kožíšek v Lahti do druhého kola nepostoupili, vyhrál Stoch

Aktualizováno 4. 3. 2018 17:35
Koudelku po prvním kole dělily od postupu do finálové třicítky na 33. místě necelé čtyři body.
Čestmír Kožíšek
Čestmír Kožíšek | Foto: Dukla Praha

Lahti - Polský skokan na lyžích Kamil Stoch suverénně ovládl první individuální závod Světového poháru po olympijských hrách a výhrou v Lahti si upevnil vedení v seriálu. Jako jediný z celého startovního pole ve Finsku překonal hranici 130 metrů, a to v obou kolech. Druhého Markuse Eisenbichlera z Německa porazil o 28,2 bodu, třetí skončil Rakušan Stefan Kraft.

Českým skokanům se v Lahti nedařilo a do druhého kola nepostoupili. Roman Koudelka skočil 113 metrů a od postupu do finálové třicítky ho na 33. místě dělily necelé čtyři body. Čestmír Kožíšek skočil o pět metrů méně a obsadil 38. místo.

Stoch, jenž na olympijských hrách v Pchjongčchangu získal zlato na velkém můstku, dominoval v Lahti už po prvním kole. Po skoku dlouhém 132 metrů vedl s náskokem 13,5 bodu, druhým pokusem ještě dva metry přidal a potvrdil vynikající formu. Eisenbichler se dostal na stupně vítězů poprvé v sezoně, třetího Krafta porazil o jedinou desetinu bodu.

Šest závodů před koncem sezony vede Stoch, vítěz Turné čtyř můstků, v průběžném hodnocení SP před Richardem Freitagem o 127 bodů. Německý skokan byl dnes až patnáct