Krýzl pokazil první kolo slalomu ve Val d'Isere. Vyhrál loňský suverén Kristoffersen

Aktualizováno 11. 12. 2016 15:33
Lyžaři Kryštofu Krýzlovi se nepovedlo první kolo slalomu Světového poháru ve Val d'Isere. Na elitní třicítku ztratil více než deset sekund a zůstal daleko za postupem. První vítězství v sezoně má loňský suverén Henrik Kristoffersen.
Kryštof Krýzl.
Kryštof Krýzl. | Foto: Český svaz lyžařů

Val d'Isere - Nejlepší slalomář minulého ročníku Světového poháru Henrik Kristoffersen z Norska proměnil ve Val d'Isere svůj první start v sezoně v nejtechničtější disciplíně ve vítězství. Obhájce malého glóbu porazil v součtu dvou jízd o 75 setin lídra celkového pořadí SP Marcela Hirschera z Rakouska, třetí skončil Rus Alexander Chorošilov už skoro s dvousekundovou ztrátou.

Kryštofu Krýzlovi se nepovedlo první kolo a byl klasifikován na 48. místě. Na elitní třicítku ztratil po chybě více než deset sekund a nezopakoval 15. příčku z úvodního slalomu sezony v Levi.

Dvaadvacetiletý Kristoffersen kvůli sporům s norským svazem o sponzora listopadový úvodní slalom vynechal a dosud absolvoval jen obří variantu. Už v sobotu ve Francii skončil třetí, stejná pozice mu dnes patřila po první jízdě a nejrychlejším časem druhého kola si dojel pro jedenáctý triumf v kariéře a desátý ve slalomu.

"Moc jsem netušil, jak na tom jsem. A teď je to skutečně velmi hezký pocit. Poslední dva měsíce byly složité, teď doufám, že jsem definitivně zpátky," řekl Kristoffersen.

Po polovině závodu mohl pomýšlet na víkendový double sobotní vítěz Alexis Pinturault, ale domácí lyžař pozici průběžného lídra nezvládl a druhé kolo nedokončil. Hirscher se na stříbrnou pozici vyhoupl ze čtvrtého místa. Sice nenavázal na triumf z Levi, ale zopakoval výsledek ze všech tří dosavadních obřích slalomů.

"Už je to holt tak. Včera mi jeden ujel, teď zase tenhle Henrik. Vždycky se najde někdo, kdo je rychlejší, a já jsem věčně druhý. Budu ale tvrdě dřít a budou to se mnou mít těžké," konstatoval Hirscher. "Po Levi jsem si myslel, že jsem na tom líp, proto jsem tu byl po prvním kole celkem naštvaný. Druhá jízda už nebyla tak špatná, ale Henrik se skvěle vrátil," dodal Rakušan, který vede pořadí SP už s velkým náskokem před Pinturaultem a Kristoffersenem.

SP ve sjezdovém lyžování ve Val d'Isere (Francie):

Muži - slalom: 1. Kristoffersen (Nor.) 1:44,54 (51,67+52,87), 2. Hirscher (Rak.) -0,75 (51,99+53,30), 3. Chorošilov (Rus.) -1,92 (51,49+54,97), 4. Digruber (Rak.) -2,35 (53,12+53,77), 5. Gross (It.) -2,47 (52,15+54,86), 6. Matt (Rak.) -2,58 (53,62+53,50), 7. Mölgg (It.) -2,67 (52,91+54,30), 8. Myhrer -2,71 (52,86+54,39), 9. Hargin (oba Švéd.) -3,00 (52,22+55,32), 10. Juasa (Jap.) -3,03 (52,99+54,58), ...v 1. kole 48. Krýzl (ČR) 1:04,70.

Průběžné pořadí slalomu (po 2 závodech): 1. Hirscher 180, 2. Matt 120, 3. Kristoffersen 100, 4. Mölgg 96, 5. Hargin 69, 6. Chorošilov 60, ...27. Krýzl 16.

Průběžné pořadí SP (po 7 závodech): 1. Hirscher 440, 2. Pinturault (Fr.) 284, 3. Kristoffersen 224, 3. Jansrud (Nor.) 200, 5. Neureuther (Něm.) 175, 6. Faivre (Fr.) 158, ...68. Krýzl 16.