reklama

Kučerová v cíli brečela bolestí i vzteky. Němci riskovali naše životy, tvrdí skikrosařka

Andrea Zemanová a Nikol Kučerová. Andrea Zemanová a Nikol Kučerová. autor: ČTK
Husté sněžení, vítr, tvrdé pády, zranění. Víkendový Světový pohár skikrosařek v německém Feldbergu se jel na hraně regulérnosti – a nejedna závodnice na to doplatila. "Abych v cíli brečela kvůli směsici naštvání a bolesti, to se mi dlouho nestalo!" uvedla na Facebooku Češka Nikol Kučerová. A rozhořčení v ní zůstalo i den po závodě, v němž nakonec obsadila jedenácté místo. "Něco podobného jsem ještě nezažila, šlo o vážné zranění,“ zlobí se Kučerová v rozhovoru pro Aktuálně.cz.

S jakými pocity jste do Feldbergu jela?

Takhle riskovat naše životy, to je fakt přes čáru, zlobí se Kučerová po závodě ve Feldbergu Takhle riskovat naše životy, to je fakt přes čáru, zlobí se Kučerová po závodě ve Feldbergu Čtěte zde

Těšila jsem se, čekala jsem známou německou preciznost, ale místo toho jsem se dočkala velkého zklamání. A samozřejmě nejen já, ale každá skikrosařka, která byla na startu.

V čem byly největší problémy?

Především celková organizace závodu byla špatná. Zpočátku nebylo na trati moc sněhu, zato nechyběl velký vítr. V závodě potom střídavě pršelo a chumelilo, takže nebylo pořádně vidět.

Co tomu říkali trenéři?

Zbytečně protestovali, argumentace, že jde o zdraví, se nebrala v úvahu. Zástupci FIS a jury rozhodli, zřejmě z ekonomických důvodů, že v závodě se bude pokračovat. Zní to jako nepochopitelné, ale je to tak.

Nemám žádnou fotku, za to mám za sebou jeden z nejvíc stresujících závodních dní! Abych v cíli brečela kvůli směsici naštvání a bolesti, to se mi dlouho nestalo!!! 11. místo,ale to je mi vlastně úplně jedno..nedá se to moc počítat..závod se kvůli počasí nedojel a co hlavně, jet se vůbec neměl. To, co dnes předvedli pánové z FIS, Juri a tak je neomluvitelný a mohou být sakra rádi, že bylo,podle toho co vím, "jen" pár lehčích zranění. Takhle riskovat naše životy, to je fakt přes čáru. V mé jízdě jsme ještě netušily, jak moc se to zpomalilo a nemohly jsme s tim uz nic dělat. Přede mnou se rozbila vedoucí žena sveťáku a já jsem měla sakra co dělat abych se jí vyhnula. Taky jsem si dala pěkně ale nějak jsem to ustála..a ze zadu mě předjela Ady,která to ale taky slušně koupila..fuj..evidentně se to nedalo, ale oni ten závod nezrušili, hlavně aby se daly započítat výsledky a oni nepřišli o peníze. Skvělý.. ten marketing kolrm je důležitý, to chápu, ale co je moc to je moc. Bolí mě celý člověk a mám moncla, ale naštěstí snad nic víc. Ady snad prý taky dobrý nakonec..jen oko jak boxer. Uff..ale bylo to o fous! 😡 PS: moc děkuju mami, že jsi mě přinutila pořídit si chrániče na zuby..po těch dvouch dnech tady by mi jich asi moc nezbylo..🙈

Zveřejnil(a) Nikol Kucerova dne 04. Únor 2017

Nakonec však po osmifinále byl závod přece jen ukončen...

Velkou překážkou byl nový sníh a stále silný vítr. V té době už byly k dispozici aspoň nějaké potřebné výsledky a zranění z trati přibývala. Navíc samozřejmě narůstaly četné protesty, v nichž nechyběly ani hlasy, že už jde o život. Lze říci, že organizátoři i jury mohou mluvit o štěstí, že všechna zranění nebyla vážná. Asi by jen velice těžko pro svůj nesmyslný verdikt hledali nějaké rozumné vysvětlení.

Jak se po této hrůze po zdravotní stránce cítíte?

Na polovině těla jsem potlučená, počítám modřiny, ale mohu mluvit o štěstí, že nic horšího se mi nestalo. Byl to opravdu příšerný zážitek, takže tento víkend ve Švédsku si snad všichni spravíme chuť.

O budoucnost českého biatlonu je postaráno. V Novém Městě byl i juniorský šampionát provoněný zlatem O budoucnost českého biatlonu je postaráno. V Novém Městě byl i juniorský šampionát provoněný zlatem Prohlédněte zde
reklama